هوشنگ بازوند امروز ۱۸ دی ماه در نوزدهمین سفر رئیس قوه قضائیه گفت:
کرمانشاه پایگاه خبری طلوع_ تمدید امهال یکساله وام های مناطق زلزله زده، تبدیل قصرشیرین به منطقه آزاد تجاری، توسعه راه آهن غرب به عنوان یک پروژه ملی به سمت کشور عراق و کمک به تامین بودجه پروژه قطار شهری می تواند نقطه عطفی برای پیشرفت، توسعه و دلگرمی مردم استان کرمانشاه باشد.

هوشنگ بازوند امروز در جمع مسئولان قضائی کشور و شورای اداری استان گفت:کرمانشاه ۸۵هزار مرزدار واقعی دارد. اجرایی نشدن مصوبه ای تحت عنوان توسعه شرق و غرب در دولت موجب شده که سرمایه گذاری در نوار مرزی توسط بخش خصوصی انجام شود و این امرمنجر به بیکاری مرزداران و کوله بری آنها می شود.

استاندار کرمانشاه همچنین گفت: طبق قانون  امهال وام های مناطق زلزله زده دو ساله است. در استان کرمانشاه مبلغ حدود ۲هزار و ۳۵۰میلیارد تومان وام در ۲سال امهال شده است.با توجه به شرایط اقتصادی و نرخ تورم در ساخت و سازها در مناطق زلزله زده، فشار اقتصادی بر مردم زیاد است و استانداری نیز این موضوع را تایید می کند. اگر موضوع تمدید امهال وام ها در جلسه سران مطرح گردد با سرعت بیشتری به تعیین تکلیف می شود.

هوشنگ بازوند همچنین خاطر نشان کرد: تسهیلات پرداختی مبلغی در حدود۳ هزار و ۵۰۰میلیارد تومان است که تماما از منابع داخلی استان پرداخت شده است و مبلغی در حدود ۲ هزار و سیصد میلیارد تومان هم امهال شده است. در مجموع حدود ۶ هزار میلیارد تومان از منابع داخلی استان در گروگان زلزله و بازسازی هاست و این مبلغ به سیستم بانکی برنمی گردد. استاندار کرمانشاه گفت:با توجه به شرایط کنونی استان های دیگر می توانند منابع داخلی بانک های استان کرمانشاه را تقویت نمایند.

استاندار کرمانشاه در خصوص تصویب طرح تبدیل قصر شیرین به منطقه آزاد تجاری گفت: حمایت های مجمع تشخیص مصلحت در این خصوص می تواند زمینه ساز توسعه و پیشرفت استان کرمانشاه باشد و عقب افتادگی توسعه استان کرمانشاه  در هشت سال دفاع مقدس را جبران نماید.

‌ استاندار کرمانشاه همچنین از راه آهن غرب کشور به عنوان یک پروژه ملی یاد کرد و گفت:با توجه به شرایط  ویژه استان کرمانشاه نسبت به سایر استان ها با کشور همسایه عراق  ،توسعه مسیر راه آهن و تعیین تکلیف آن اهمیت ویژه ای دارد و می تواند فرصتی برای گسترش ارتباط زمینی بیشتر باشد.

استاندار کرمانشاه در بخشی از سخنان خود به طولانی شدن عملیات اجرایی قطار شهری کرمانشاه اشاره کرد و گفت:شهرداری علیرغم مشکلات مالی اقدامات خوبی را برای پیشبرد پروژه انجام داده؛ برای تکمیل این پروژه یک هزار میلیارد تومان بودجه لازم است که پیشنهاد می شود از محل منابع بانکی به عنوان تسهیلات در اختیار شهرداری گذاشته شود. استاندار کرمانشاه همچنین گفت:اتمام این پروژه می تواند موجب خوشحالی و دلگرمی مردمی باشد که سالهاست چشم انتظار تکمیل آن هستند.

هوشنگ بازوند همچنین به پیشرفت ۸۵درصدی عملیات اجرایی شبکه های ۱۲سد استان اشاره کرد و گفت برای اتمام این پروژه ها نیز هزار و ۵۰۰میلیار تومان اعتبار لازم است.

اختصاصی پایگاه خبری طلوع کرمانشاه