کرمانشاه- مدیر آب و فاضلاب شهرستان کرمانشاه گفت: افزایش مصرف آب به دلیل شیوع بیماری کرونا و کم ‌آبی دلیل قطعی آب در برخی از ساعات شهرستان کرمانشاه است.

مهدی رشیدپور با اشاره به قطعی آب در ساعات پایانی شب در برخی از محلات شهرستان کرمانشاه از جمله شهیاد، اظهار کرد: افزایش مصرف آب به دلیل شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت نکات بهداشتی از دلایل قطعی آب است.

وی افزود: با توجه به کم آبی زمستانی، وجود مهاجرت از شهرستان‌های زلزله زده به شهرستان کرمانشاه، افزایش جمعیت و به تبع افزایش مصرف آب امکان قطعی آب در ساعات پایانی شب در برخی محلات کرمانشاه وجود دارد.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه فشار موردنیاز برای جریان یافتن آب به داخل سیستم آب‌رسانی شهری توسط مخزن تأمین می‌شود، گفت: منازل و محلاتی همچون شهیاد در شهرستان کرمانشاه که در ارتفاع کمتری از مخزن آب قرار دارند در صورت ایجاد نوسان در شبکه و کم آبی دچار قطعی آب می‌شوند.

رشیدپور با اشاره به طرح بلند مدت آب شهرستان کرمانشاه، لزوم تحقق آب‌رسانی از سد گاوشان به کرمانشاه و ساخت تصفیه خانه بیان کرد: این طرح بلند مدت بوده و طی چند سال آینده اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: به منظور کاهش مشکلات قطعی آب حفاری ۱۰ حلقه چاه از تابستان سال جاری شروع شده که امیدواریم حداقل ۸۰ درصد این پروژه تا تابستان ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان کرمانشاه تصریح کرد: یکی از چاه‌های مذکور به منظور رفع قطعی کوتاه مدت آب‌رسانی، در محله شهیاد کرمانشاه جانمایی شده تا بتوانیم مشکلات قطعی آب خانوارهای آن در تابستان را برطرف کنیم./مهر