با افزایش آمار بستری های کرونای هفته گذشته در کرمانشاه نگرانی ها برای شیوع ویروس کووید-۱۹ انگلیسی افزایش می یابد.

کرمانشاه _پایگاه خبری طلوع_طبق گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در هفته گذشته، شمار بستری های کرونا در بیمارستان‌های استان به طور روزانه افزایش پیدا کرده است.

هر چند دکتر داریوش حسنی نیا فوق تخصص ریه در استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار طلوع گفت: در استان کرمانشاه تا کنون موردی از ابتلا به ویروس انگلیسی کووید-۱۹ مشاهده نشده است. اما با افزایش آمار مبتلایان بستری نگرانی ها در خصوص شیوع این ویروس افزایش یافته است.

این فوق تخصص ریه ادامه داد:ویروس کرونای انگلیسی در غرب کشور یک پزشک زن در استان سنندج را مبتلا کرده است، این پزشک به علت سفر به انگلیس به این ویروس مبتلا شد. وی تاکید کرد:هرچند تمام افرادی که با این بیمار در ارتباط بودند از تهران تا سنندج قرنطینه شدند و حال عمومی این پزشک نیز خوب است اما باید از سرعت همه گیری این ویروس ترسید!
این متخصص بیماری های ریه با بیان اینکه در آمار رسمی ۶نفر درکشور به ویروس انگلیسی کووید-۱۹ مبتلا شده اند گفت: ممکن است آمارها بالاتر از این باشد!

داریوش حسنی نیا در ادامه به خبرنگار طلوع کرمانشاه گفت: نکته نگران کننده در مورد ویروس انگلیسی کووید-۱۹ جهشی است که اتفاق افتاده، در این ویروس سرعت انتشار و سرایت پذیری بیشتر است و یک فرد مبتلا به ویروس انگلیسی ممکن است در یک روز ۲۰نفر را آلوده کند‼️

این پزشک متخصص افزود: حتی ممکن است واکسن های مختلف هم در جلوگیری از انتشار سریع ویروس تاثیر کمی داشته باشند.
وی در پایان تاکید کرد: تمامی این موارد بصورت گمانه زنی است و هیچ یک غیر از موضوع سرعت سرایت پذیری هنوز قطعی نشده است.
تذکر
با این اوصاف و در حالیکه گمانه زنی ها در کشور مبنی بر “سکوت خوفناک” این ویروس در کشور است نباید با خوش خیالی سلامتی و جان خود و عزیزانمان را در معرض خطر قرار دهیم.
همچنان که می دانیم ویروس کرونا بیش از یکسال است در کشورمان خانه کرده و روز به روز تعداد بیشتری از هموطنانمان را به کام مرگ می برد، می بایست با احتیاط کامل و رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی با شیوع خطرناک و مرگ آور ویروس انگلیسی کووید-۱۹ در استان کرمانشاه مقابله کنیم.

پریا امیری پریان