به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طلوع سردار منوچهر امان اللهی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان پاوه به واسطه اقدامات اطلاعاتی از فعالیت یک قاچاقچی حرفه در زمینه واردن کردن تلفن های همراه قاچاق به کشور باخبر شدند و رسیدگی به آن را در دستور کار قرار دادند.

وی توضیح داد: این قاچاقچی حرفه ای پس از وارد کردن محموله بزرگ تلفن همراه از مرزهای غربی کشور، به منظور دور زدن پاسگاه انتظامی “شمشیر” قصد انتقال محموله از طریق راه های کوهستانی را داشت که در میانه راه توسط پلیس دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآور شد: ماموران انتظامی شهرستان پاوه پس از توقیف محموله در بازرسی از آن ۲۸۹ دستگاه تلفن همراه قاچاق به ارزش چهار میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریال کشف و ضبط کردند.

سردار امان اللهی عنوان کرد: ماموران علاوه بر شخصی انتقال دهنده بار، قاچاقچی اصلی را نیز به واسطه اقدامات اطلاعاتی در یک عملیات جداگانه دستگیر کردند.

به گفته فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تلفن های مکشوفه به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تحویل و متهمان دستگیر شده به منظور سیر مراقل قانونی به دستگاه قضایی معرفی شدند.