•  

 معاون بازرگانی سازمان صمت استان کرمانشاه گفت: برای نظارت بیشتر بر توزیع، عمده روغن در کرمانشاه در فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ و تعاونی‌های مصرف توزیع می‌شود.

احسان باقرخانی  اظهار داشت: توزیع کالاها از جمله روغن بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار استان برنامه‌ریزی می‌شود و شبکه توزیع نیز بر اساس دستورات این ستاد در اختیار ما قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: جهت نظارت بیشتر بر عملکرد توزیع روغن در شرکت‌های پخش، کارخانجات صنعتی روغن و در سطح فروشگاه‌ها تصمیم بر این شد که عمده روغن در سطح فروشگاه‌های زنجیره‌ای که نظارت ما بر آن‌ها بیشتر است و همچنین تعاونی‌های مصرف ادارات توزیع شود.

باقرخانی گفت: دلیل اینکه در برخی از فروشگاه‌ها عرضه نمی‌شود نظارت بیشتر است زیرا نظارت بر توزیع بسیار مهم و از الزامات کار ما است که باید نسبت به آن حساسیت داشته باشیم.

وی با اشاره به خرید اجباری کالاهای دیگر برای خرید روغن افزود: این اقدام مصداق کامل فروش اجباری است و ما با این موضوع بسیار مخالف هستیم و در قانون نظام صنفی این کار جرم تلقی می‌شود.

باقرخانی گفت: هر فردی که اقدام به فروش اجباری کند مرتکب جرم شده و برای آن پرونده تشکیل می‌شود و تعزیرات حکومتی حکم لازم نسبت به این پرونده را صادر می‌کند.

وی عنوان کرد: از شهروندان درخواست می‌شود در هر فروشگاهی که فروش اجباری مشاهده شد حتماً به شماره ۱۲۴ اطلاع دهند و در اولین فرصت بازرسان سمت مراجعه می‌کنند و با فرد خاطی برخورد لازم انجام می‌شود.

باقرخانی افزود: از واحدهای صنفی متخلف درخواست می‌شود که نسبت به این کار اقدام نکنند که به طور یقین با برخورد قاطع همکاران بازرسی مواجه خواهند شد./تسنیم