رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به افزایش بستری‌های کرونا به ۵۲۷ نفر گفت: در شبانه روز گذشته هر ۹ دقیقه یک بیمار مبتلا در استان بستری شده است.

مهدی محمدی با اشاره به سیر صعودی و پرشتاب کرونای انگلیسی در استان گفت: عملا وارد موج چهارم کرونا شده‌ایم و متاسفانه این موج به سرعت در حال اوج گیری است.

وی از افزایش بستری های کرونا در مراکز درمانی استان به ۵۲۷ نفر خبر داد  وافزود: تنها ظرف شبانه روز گذشته ۱۵۶ مبتلای جدید کرونا در سطح استان بستری شده اند.

وی افزود: این آمار نشان می‌دهد که در شبانه روز گذشته در هر ۹ دقیقه یک بیمار مبتلا در مراکز درمانی استان بستری شده است.

محمدی یادآور شد: از این تعداد ۱۱۹ نفر در بخش‌های ویژه بستری هستند که حال ۱۶ نفر آنها وخیم است.

وی افزود: هم اکنون تمام بخش های بستری بیماران کرونایی دوباره فعال شده و در تمام بیمارستانها، بجز دو بیمارستان، بیماران کرونایی بستری شده اند.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به فوت سه نفر در شبانه روز گذشته بر اثر ابتلا به کرونا گفت: با افزایش تعداد بستری ها قطعا در روزها و هفته های آینده تعداد فوتی ها هم افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۳۰ درصد تست های گرفته شده مثبت است که زنگ خطری برای تمام استان محسوب می شود.

محمدی تصریح کرد: در حال حاضر موج جدید کرونا اوج گیری خود را شروع کرده و به نظر می رسد هنوز در دامنه های این موج هستیم و تا رسیدن به قله این موج تعداد بستری ها به میزان چشمگیری افزایش خواهد یافت.