رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: در ۱۰۰ مجتمع قضایی استان دادرسی‌ها به شکل الکترونیک شده که این مسئله کاهش تردد زندانیان به دادگاه ها را بدنبال دارد.

پرویز توسلی زاده بااشاره به افزایش دادرسی های الکترونیک در استان، اظهار کرد: تا قبل از شروع طرح پایش و غربالگری زندانیان تنها سه نقطه اتصال با زندان وجود داشت و دادرسی الکترونیک تنها در این سه محل ممکن بود.

وی افزود: باتوجه به اهمیتی که راه اندازی دادرسی به صورت الکترونیک برای زندانیان داشت، با همکاری معاونت آمار و فناوری قوه قضائیه و با استفاده از اعتبارات استانی این سه نقطه اتصال به ۱۰۰ نقطه ارتقا یافت .

رئیس کل دادگستری استان به مهمترین مزیت های افزایش آمار دادرسی های الکترونیک در استان هم پرداخت و یادآور شد: با توجه به شرایط حاکم بر کشور به لحاظ شیوع بیماری کرونا و نیز برخی مشکلات برای جابجایی زندانیان، این امر سبب می شود مشکلات زندانیان کمتر شده و نیاز به حضور زندانیان در محل دادگاه نیست.

به گفته قاضی القضات کرمانشاه، کمک به افزایش و تسریع در روند رسیدگی به امور زندانیان از دیگر مزایای مهم اجرای این طرح است.

وی خاطرنشان کرد: کاهش هزینه های سیستم قضایی، افزایش سرعت انجام کارها، انسجام در مجموعه اطلاعات سیستم قضایی، افزایش امنیت قضایی و اداری از دیگر دستاوردهای دادرسی الکترونیکی است./ایسنا