حسین بیگلری در خصوص وضعیت کرونا در استان، اظهار داشت: از اوایل اسفندماه به دلیل شکل‌گیری تجمعات در خریدهای آخرسال، سفرهای نوروزی و … کشور به سمت وضعیت قرمز پیش رفت و وارد موج چهارم شدیم.

وی ادامه داد: وقتی وارد بحران می‌شویم در کنار تصمیمات کشوری و استانی همه مردم باید به هم کمک کنیم تا با همدلی و مشارکت اجتماعی از آن عبور کنیم.

رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: در این راستا دانشگاه در حد مسئولیت خود تمام توان خود را در برابر این بحران سنگین به کار برده و چون ممکن است هفته‌های آتی هم درگیر آن باشیم باید سعی کنیم زنجیره بیماری را قطع کنیم.

وی تصریح کرد: باید حتی‌الامکان از حضور در اجتماعات خودداری شود، کسی که علائم بیماری دارد با قرنطینه کردن خود از تماس با دیگران اجتناب کند.

بیگلری با تاکید بر واکسیناسیون سریع، گفت: واکسیناسیون مردم به خصوص گروه‌های در معرض خطر به‌ویژه سالمندان، بیماران قلبی و عروقی و بیماران مزمن کلیوی و ریوی  باید سریع پیش رود.

وی در پایان، خاطرنشان کرد: برای عبور از پیک دشوار چهارم یک نوع مشارکت با مسئولیت اجتماعی همه ما از مردم مسولان گرفته نیاز است؛ همه با هم باید کمک کنیم راه برون رفت از شرایط قرمز مسئولیت اجتماعی است./فارس