مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اشاره به استقرار تیم‌های نظارتی و بهداشتی در پنج مرز رسمی استان برای مقابله با شیوع بیماری کرونا، گفت: تیم‌های نظارتی و بهداشتی به منظور حفظ سلامت رانندگان تجاری اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

 فریبرز کرمی در خصوص اقدامات پیشگیرانه راهداری در برابر شیوع کرونا، اظهار داشت: در استان پنج مرز رسمی پرویزخان، خسروی، شیخ‌صله، سومار و شوشمی را داریم که مرز را از نظر زیرساختی و مقابله با شیوع بیماری کرونا مدیریت می‌کنیم.

وی گفت: در تمام این پنج مرز، حمل و نقل بار داریم که بیشترین میزان حمل و نقل در مرز پرویزخان است، مرزهای رسمی استان به سیستم‌های ضدعفونی مجهز هستند و تمام ماشین‌آلات حمل بار، رانندگان و افراد داخل محوطه که به کشور وارد یا از آن خارج می‌شوند ضدعفونی و پیش از اجازه ورود به داخل کشور از نظر ابتلاء به بیماری کرونا مورد معاینه قرار می‌گیرند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اشاره به کنترل تمامی ورود و خروج‌ها به کشور با استقرار تیم‌های نظارتی و بهداشتی، تصریح کرد: به منظور حفظ سلامت رانندگان تجاری که در مرزهای استان فعالیت دارند تیم‌های نظارتی و بهداشتی اقدامات لازم را انجام می‌دهند تا این افراد بتوانند با خیالی آسوده تجارت خود را انجام بدهند.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت پارکینگ‌هایی که در کرانه‌های مرزی هستند نیز تحت کنترل ماست و در حال پیگیری هستیم تا بتوانیم خدمات را در بخش خصوصی به رانندگانی که از راه دور آمده‌اند ارائه دهیم.

کرمی بیان کرد: ورود تجار و رانندگان، تحت نظارت صددرصدی ماست و تنها نگرانی ما کارگرها، تجار، رانندگان داخلی و همچنین افرادی که داخل مرز هستند و از قصرشیرین می‌آیند، که این مسئله در بازارچه گمرک و پارکینگ خصوصی در حال پیگیری است./فارس