جلسه فراخوان فاز دوم واکسیناسیون بیماران خاص و افراد بالای ۸۰ سال در سالن جلسات معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دوشنبه ششم اردیبهشت ماه با حضور معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت نبی اکرم (ص)، رییس بسیج جامعه پزشکی، مدیر حراست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و تعدادی از فرماندهان نواحی برگزار شد.

دکتر ابراهیم شکیبا « معاونت امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه»
در این جلسه از تزریق فاز دوم واکسیناسیون افراد بالای ۸۰‌ سال ازهفتم اردیبهشت ماه خبر داد و افزود: افراد سرطانی و بیماران خاص بایستی طبق دستور العمل موقعیت بیمار در بیمارستان اقدام به تزریق واکسن شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از پایان مرحله اول واکسیناسیون کرونا در استان خبر داد و افزود: در مرحله اول واکسیناسیون که ویژه کادر بهداشت و درمان و جمعی از افراد در معرض خطر استان بود ۱۹ هزار و ۲۱۶ دوز واکسن با همکاری بخش خصوصی، بخش دولتی، کلینیک ها و درمانگاه ها تزریق شده است، و سایر دریافت کنندگان واکسن، پزشکان عضو سازمان نظام پزشکی به تعداد هزار و ۱۲۸ دوز، هفت نفر پرسنل آزمایشگاه‌های دامپزشکی، ۱۷ نفر غسال و ۱۴۵ نفر پاکبان واکسن کرونا را دریافت کردند.

دکتر ابراهیم شکیبا در ادامه گفت: در مرحله اول واکسیناسیون ۴۴۹ دوز به سالمندان و هزار و ۶۰۸ دوز به جانبازان استان نیز تزریق داشته ایم.

فقط لیست معاونت درمان پذیرفته می شود:
معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، تاکید کرد: فقط لیستی که معاونت درمان فرستاده باشد قابل پذیرش است و بیماران سرطانی و خاص حتما باید با دستور العمل و در بیمارستان واکسیناسیون انجام شود و مسوولیت واکسن نیز با همکاران بهداشت است.

پذیرش افراد سالمند بالای ۸۰ سال (۱۳۲۹/۲/۷) و قبل از آن برای واکسیناسیون اقدام کنند:
دکتر شکیبا با اشاره به اینکه در کرمانشاه ۱۵ مرکز، اسلام آباد غرب ۴مرکز، دالاهو، قصرشیرین، ثلاث باباجانی و روانسر هر کدام ۲ مرکز_سرپل ذهاب، پاوه، گیلان‌غرب، جوانرود و هرسین هر کدام سه مرکز آماده تزریق واکسن به سالمندان و بیماران خاص می باشند، تاکید کرد: روزهای آینده به تعداد مراکز افزوده می شود.
این مسؤول با اشاره به اینکه کنترل واکسن به عهده وزارت بهداشت است، گفت: مسؤول مرکز واکسن‌های مورد نیاز را تحویل می گیرد و در پایان روز پوکه
واکسن و اسامی دریافت کنندگان را ارائه می دهد.
دکتر شکیبا در پایان سخنانش گفت: واکسن‌های اضافی در مراکز حتما بایستی در یخچال مخصوص نگهداری و به مرکز بهداشت برگردد، و تا پنج روز آینده مرحله دوم واکسیناسیون نیز پایان می یابد./رحمانی