مسؤول بسیج سازندگی استان خبرداد:

به گزارش خبرنگار طلوع کرمانشاه: نشست خبری مسؤول بسیج سازندگی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان با اصحاب رسانه، در آستانه هفته بسیج سازندگی پیش از ظهر امروز دوشنبه « سیزدهم اردیبهشت ماه» برگزار شد.

سرهنگ کامران هزار خانی در این جلسه، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام، انقلاب، مدافع حرم،مدافع سلامت و شهدای جهادی، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا امروز ۳۰۵ هزار بسته معیشتی، ۲۱هزار و۶۴۲ بسته کمک آموزشی، چهار هزار و ۴۱۲ دست پوشاک و کفش، ۲۷هزار و۵۹۹ بسته اقلام بهداشتی و شش هزار و۸۵۰ مورد توزیع اقلام دارویی داشته ایم.

سرهنگ هزار خانی، افزود: در روز جمعه آینده به همت بسیج سازندگی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) ۴۰فقره جهیزیه شامل پنج قلم لوازم اساسی منزل بین نوع عروسان از پیش مشخص شده توزیع می شود، که شامل تلویزیون، جاروی برقی، لباسشویی، یخچال و فرش می‌باشد و ارزش هر فقره آن ۱۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده، دریافت می‌کنند.
این مسئول خدمات بسیج سازندگی را در سطح استان خوب و شایان ذکر عنوان کردو افزود: از ابتدای تأسیس بسیج سازندگی تا امروز تکمیل، احداث و بازسازی ۹۹۰۰ واحد را در مناطق محروم استان داشته ایم، همچنین ۸۴ پروژه کانال آبرسانی روستایی، ساخت ۹ باب غسالخانه، ۶۷ مورد احداث راه روستایی، ۵۹باب خانه عالم، ۲۵باب خانه بهداشت، ۲۵باب کارگاه تولیدی، ۱۵۱۶ چشمه سرویس بهداشتی و…. که در جمع ۱۲هزار و ۳۶۶ پروژه را تا امروز شاما می شود، با اعتبار ۱۲۵میلیارد و ۷۵۵ میلیون تومان هزینه شده است.
سرهنگ هزار خانی گروه های جهادی را در سه دسته عادی، فعال و ویژه عنوان که در سطح استان خود جوش در مناطق محروم و هر کجا که نیاز باشد فعالیت دارند.

مسئول بسیج سازندگی استان از افتتاح چهار منزل مسکونی برای مددجویان تحت حمایت بهزیستی خبر داد که در هفته بسیج تحویل خانواده ها داده می شود و افزود: در این هفته پروژه آبرسانی در سطح بیله وار را خواهیم داشت.
هزار خانی در ادامه سخنانش از تشکیل ۴۶ تعاونی با هدف حمایت از مشاغل خرد و خانگی خبر داد و افزود: تا امروز ۱۰هزار و ۶۸۲ مورد وام به متقاضیان پرداخت داشته ایم و ۱۶۷۴ شغل مستمر در استان بین روستائیان و زنان سرپرست خانوار ایجاد شده است/ رحمانی