به گزارش خبرنگار طلوع کرمانشاه: سپاه حضرت نبی اکرم (ص) از چند سال پیش در طرحی ویژه اقدام به تأمین جهیزیه برای نوعروسان کرده است.

به همت سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) در ۲۱ سالگرد تأسیس بسیج سازندگی ۴۰ نوعروس از استان کرمانشاه جهیزیه خود را دریافت کردند.

سرهنگ کامران هزارخانی « مسؤول بسیج سازندگی استان کرمانشاه »در حاشیه برگزاری مراسم، گفت: این سری جهیزیه که اهدایی مقام معظم رهبری برای نوعروسان کرمانشاهی در نظر گرفته شده، بین چهل زوج تحت حمایت کمیته امدا، بهزیستی، خانواده زندانیان و افراد نیازمند از پیش شناسایی شده توزیع می شود

هزار خانی افزود: امسال برای اولین بار توزیع جهیزیه بین نوع عروسان را داریم، اما از زمان شیوع ویروس کرونا در بین مردم تا امروز جمعا ۴۸۹ری جهیزیه بین نوعروسان توزیع شده که به همت بسیج سازندگی سپاه نبی اکرم و خیرین تهیه شده است.

مسؤول بسیج سازندگی استان، با آرزوی خوشبختی برای زوج‌های جوان ارسال چهل جهیزیه امروز را به شهرستان های کرمانشاه، گیلان‌غرب، سنقر، هرسین، صحنه و دالاهو عنوان کرد و افزود: این سری جهیزیه شامل تلویزیون، یخچال، جاروبرقی، لباسشویی و فروش است که امیدوارم توانسته باشیم گوشه ای از مشکلات نیازمندان را برطرف کنیم.
هزار خانی در خاتمه سخنانش گفت: کمکهای خداپسندانه ما به نیازمندان همچون سنوات گذشته با هدف ترویج ازدواج آسان ادامه دارد.

لازم به ذکر است: خودروهای حامل جهیزیه نوعروسان جمعه ۱۷ اردیبهشت « ۲۱ سالروز تأسیس بسیج سازندگی» که در ۱۷ اردیبهشت ۱۳۷۹ به فرمان رهبر معظم انقلاب با هدف خدمت به محرومین و مستضعفین تاسیس شده، از محوطه سپاه حضرت نبی اکرم (ص) به شهرستان های ذکر شده راهی شدند./ رحمانی