رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: به زودی تعداد زیادتری واکسن کرونا وارد استان می شود که باید در اسرع وقت و با جلوگیری از ازدحام، کار واکسیناسیون را انجام دهیم.

دکتر محمودرضا مرادی در جمع مدیران شبکه های بهداشت و درمان استان با بیان اینکه امروزه کرونا مهمترین مساله کشور است، گفت: شیوع این بیماری در جهان نشان داد سلامت چه جایگاه ویژه ای دارد.

وی با بیان اینکه از قله پیک‌ چهارم کرونا گذشته ایم، افزود: باید بدانیم این آخرین موج ما نخواهد بود و باید با تلاش بیشتر از ساده‌انگاری و سهل‌انگاری جلوگیری کنیم و همچنان جامعه را حساس نگاه داریم.

مرادی با بیان اینکه همدلی و وفاق در درون سیستم بهداشت و درمان و سپس در میان مسئولان شهرستانی در کنترل بیماری بسیار موثر خواهد بود، تصریح کرد: باید نظارت دائمی و بیشتر بر پروتکل ها در همه شهرستانها با همکاری همه اعضای ستاد کرونا به خوبی اعمال شود.

وی به در پیش بودن عید سعید فطر هم اشاره کرد و گفت:  براساس رسوم سنتی اسلامی، در روز عید فطر دید و بازدید و تبریک عید انجام می شود که می تواند منجر به افزایش موارد بیماری و ورود به مرحله خطرناکی شود.

مرادی به فرآیند انجام واکسیناسیون در استان هم اشاره کرد و گفت: در این مدت با دقت و سرعت مناسب واکسیناسیون در استان کرمانشاه انجام شده، اما به زودی تعداد زیادتری واکسن وارد استان می شود که باید در اسرع وقت و با جلوگیری از ازدحام، کار واکسیناسیون را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه امتحان بزرگی پیش رو داریم که باید از آن سربلند بیرون بیاییم، گفت: سلامت تزریقات واکسیناسیون بسیار مهم است و به هیچ وجه نباید خارج از برنامه ملی واکسیناسیون اقدامی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تجمعی در مراکز تزریق واکسن نداشته باشیم، افزود: ایجاد پایگاه‌های تزریق متعدد، حتی به صورت خودرویی باید به صورت منسجم و دقیق انجام شود./ایسنا