انتخابات شورای شهر نزدیک است و بار دیگر تب و تاب تبلیغات بین نامزدها بالا گرفته است.

هر دوره در شهر کرمانشاه بین کاندیداهای شورای شهر نام تعدادی از بانوان به چشم می‌خورد که به بیان برنامه‌های خود برای کلانشهر کرمانشاه می‌پردازند اما طی ادوار گذشته جای زنان بین کرسی‌های شورای شهر کرمانشاه همواره خالی بوده است.

اینکه چرا رای مردم کرمانشاه برای ورود زنان به شورای شهر نیست، باید با دید کارشناسی بررسی شود اما نتایج عدم حضور زنان در مهمترین شورای تصمیم‌گیری برای شهر کرمانشاه، کاملا خود را در عرصه مدیریت شهری نشان داده است.

اصلی‌ترین تبعات این موضوع نابرابری امکانات و خدمات شهری برای بانوان و مردان است، برای نمونه در حالیکه در اکثر کلان شهرهای کشور خدمات اختصاصی برای زنان وجود دارد اما کرمانشاه از این موضوع محروم است.

برای نمونه، چندین سال احداث پارک اختصاصی بانوان در کرمانشاه مطرح بود و حتی کار تا جاهایی هم از بعد اجرایی پیش رفت، اما متوقف شد و بعد از چند سال زنان هنوز یک پارک اختصاصی یا فضای ورزشی مخصوص ندارند.

نبود تاکسی‌های اختصاصی بانوان، نبود فضاهای سرپوشیده عمومی برای ورزش، نبود کتابخانه یا مراکز فرهنگی ویژه زنان و … همه از پیامدهای خالی بودن جای بانوان در شورای شهر کرمانشاه است.

اگر این روند ادامه پیدا کند شکاف جنسیتی بین زنان و مردان و امکانات شهری مورد نیاز آنها بیشتر خواهد شد و در آینده خود را به شکل جدی‌تری نشان می‌دهد.

با توجه به اینکه طی سال‌های اخیر جایگاه زنان در جامعه ارتقا یافته لازم است امکانات و نیازهای آنها خصوصا در بعد مدیریت شهری ویژه‌تر دیده شود و دیگر آنچه که اکنون داریم جوابگوی نیاز زنان به عنوان نیمی از جمعیت نزدیک به یک میلیون نفری شهر کرمانشاه نیست.

به نظر می‌رسد دوره فعلی بهترین زمان برای آن است که با رای مردم یک بانوی توانمند، جسور و با پشتکار وارد شورای شهر شده و به تریبون نیازهای شهری، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و … تمام زنان کرمانشاه تبدیل شود.

از بین نامزدهای این دوره افرادی هستند که چنین شایستگی‌هایی دارند و امید آن می‌رود که در این دوره حداقل یک صندلی شورای شهر به بانوان توانمند کرمانشاه اختصاص یاید، باشد که شاهد اختصاص امکانات و خدمات بیشتری به بانوان باشیم زیرا شایستگی دریافت این خدمات را دارند.
بنفشه امامی‌نیا یکی از نامزدهای انتخابات شورای شهر کرمانشاه در این دوره است که با توجه به دیدگاه‌ها و سوابق کاری، مدیریتی، اجرایی و دانشگاهی که دارد به نظر می‌رسد یکی از بهترین گزینه‌ها به عنوان نماینده زنان کرمانشاه در شورای شهر باشد.

کارشناس آمار دانشگاه رازی،کارشناس ارشد مدیریت اجرایی، مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی، مدرس دانشگاه، عضو هیئت مدیره انجمن صنایع تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع دستی، نایب رییس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی، نایب رییس کانون جهانگردی، مجری برگزاری پویش های همگانی اتاق اصناف کرمانشاه و… گوشه‌ای از توانمندی‌ها و سوابق کاری و تحصیلاتی این بانوی توانمند کرمانشاه است.