به گزارش خبرنگار طلوع کرمانشاه: سردار علی اکبر جاویدان امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در محوطه ستاد فرماندهی استان از اجرای طرح ۴۸ ساعته شهرستان کرمانشاه خبر داد، که در مجموع ۲۶۱ مجرم و متهم دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.
فرمانده انتظامی استان در ادامه گفت: در طرح ۴۸ ساعته شهرستان کرمانشاه، با همکاری نیروهای اطلاعات، مواد مخدر، امنیت اجتماعی و رده های مختلف پلیس، ۲۶۱ مجرم دستگیر که متشکل ازسارقان، قاچاقچیان کالا و مواد مخدر، اراذل و اوباش و معتادان متجاهر، خورده فروشان، مالخرها بودند.
سردار جاویدان کشف ۶۰ میلیارد ریال کالای قاچاق را نتایج اجرای این طرح عنوان کرد و افزود:در این مدت با تلاش ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه ۳۷ کیلوگرم انواع مواد مخدر، ۶۵۰۰ عدد حبه قرص روانگردان، ۵۵قبضه صلاح غیر مجاز، ۱۲۸ دستگاه ماینر، ۷۰ هزار عدد ماسک، مقدار زیادی البسه قاچاق، ۱۰۰۰ تیرفشنگ کشف و ظبط شده است.

وی در ادامه از دستگیری ۵۰ قاچاقچی و خرده فروش و ۵۰ نفر معتاد متجاهر خبر داد و افزود: ۱۹ واحد مسکونی و صنفی عرضه کننده مواد مخدر نیز در این رابطه پلمب شده‌اند.
بیشترین کشفیات در حوزه خودرو و اماکن بوده است:
سردار جاویدان از کشف ۱۳۱ فقره سرقت و دستگیری ۴۶ سارق توسط پلیس آگاهی خبر داد و افزود:‌ بیشترین این کشفیات در حوزه منزل، خودرو، اماکن، قاپ‌زنی و… بوده، که کشف ۲۳ فقره سرقت منزل و ۱۹ فقره سرقت خودرو از مهمترین کشفیات پلیس آگاهی در این طرح دو روزه بود، و در این رابطه ۴۶ سارق و مالخر دستگیر و تحویل مقامات قضائی شده‌اند.
این مسؤول در ادامه به کشفیات پلیس امنیت اقتصادی اشاره کرد وافزود: کشف ۱۲۸ دستگاه ماینر غیرمجاز، ۳ تن سیب درختی، ۱۵ تن سویا، ۷۰ هزار ماسک، ۲۲ راس گوسفند و ۴۴۰ کیلو انواع پوشاک از دیگر کشفیات این طرح بوده است.

فرمانده انتظامی استان ارزش کالاهای قاچاق کشف شده را در مجموع بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال عنوان کردو افزود: ۱۶ نفر از اراذل و اوباش در این طرح دستگیر و ۳۴ واحد صنفی متخلف نیز پلمپ شدند.
جاویدان خاطر نشان کرد، همکاران طی ۴۸ ساعت به ۸۰۰ نفر در خصوص ایجاد آلودگی صوتی، بد حجابی و مزاحمت‌های خیابانی تذکر داده اند./رحمانی