به گزارش خبرنگار طلوع کرمانشاه: اختتامیه اولین کنگره مجازی سالیانه دانشجویی علوم آزمایشگاهی کشور با ارائه ۱۹ مقاله در دو بخش سخنرانی و پوستر در محورهای سم‌شناسی و یافته‌های آزمایشگاهی کووید-۱۹ به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار و در پایان از داوران و مقالات دانشجویی برتر تقدیر شد.

این کنگره، به همت انجمن علمی، دانشجویی علوم آزمایشگاهی و با همکاری معاونت فرهنگی، دانشجویی و معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه، اختتامیه اولین کنگره مجازی سالیانه دانشجویی علوم آزمایشگاهی کشور با حضور داوران: دکتر محسن ژاله، سرپرست کنگره و دانشیار بافت‌شناسی، دکتر ژیلا ایزدی، استادیار و مدیر دفتر یوسرن، دکتر سهیلا اسدی، استادیار و عضو هیئت علمی و دکتر امیر کیانی، دانشیار سم‌شناسی از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مجتمع فرهنگی بوستان انقلاب ۱۱ مردادماه ۱۴۰۰ از ساعت ۹ صبح آغاز و ساعت ۱۸ عصر به کار خود پایان داد.

سخنران محور ویژه یافته‌های آزمایشگاهی کووید-۱۹، دکتر نایب‌علی رضوانی، استادیار، عضو هیئت علمی و رئیس آزمایشگاه مرکزی و محور سم‌شناسی، دکتر امیر کیانی، دانشیار سم‌شناسی از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بودند.

دکتر حبیب‌اللّه خزائی، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در بستر اسکای روم با تاکید بر دانشجو محور بودن کنگره، هدف آن را ایجاد انگیزه و شور پژوهشی در دانشجویان بیان کرد و در پایان سخنان خود از کلیه دست‌اندرکاران اولین کنگره مجازی سالیانه دانشجویی علوم آزمایشگاهی کشور، ابراز تشکر کرد.

بهمن الماسی، مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز، عملکرد موفقیت آمیز این دانشگاه را مدیون دانشجوهای پویا و پرتلاش دانست و نسبت به ادامه یافتن این گونه برنامه‌های علمی،پژوهشی در سطح دانشگاه ابراز امیدواری کرد.

سرپرست کنگره، دکتر محسن ژاله ضمن سپاسگزاری از دانشجویان، آنها را به عنوان محور علم و دانش خواند و یادآور زحمات فراوان انجمن علوم آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در برگزاری این کنگره شد و ادامه یافتن این کنگره دانشجویی در دانشگاه‌های دیگر را، پربار و مثمر ثمر دانست.

همچنین فاطمه مرادی، مدیر مسئول و دبیر علمی کنگره، فرآیند شروع کنگره را از بهمن ماه سال گذشته به طور خلاصه شرح داد و از برگزاری موفقیت‌آمیز این کنگره با وجود پاره‌ای از مشکلات اظهار خرسندی کرد.

لازم به ذکر است: در پایان کنگره، ۱۰ مقاله در دو بخش سخنرانی و پوستر و ۳ داور دانشجو به عنوان برترین‌های کنگره اعلام شدند و دنیا اشجاری، یکی از داوران دانشجوی برتر، از تجربه حضور خود در این کنگره سخن گفت./رحمانی
انتهای پیام/ رحمانی