نیمی از تست‌های Pcr “مثبت” می‌شود!معاون فنی مرکز بهداشت استان اظهار کرد: در روز های اخیر متاسفانه موارد تست های مثبت افزایش قابل توجهی یافته، طوری که حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد تست های Pcr مثبت می شوند.

دکتر سارا شاه آبادی اظهار کرد: متاسفانه در روزهای اخیر شاهد افزایش آمار مبتلایان کرونا هستیم که نشان از ورود استان به پیک پنجم کرونا دارد.
وی گفت:یازدهم مرداد از ۱۱۰۷ تست گرفته شده ۴۰۸ مورد آن مثبت شده و روز قبل از آن از ۱۱۵۲ تست گرفته شده ۴۹۰ مورد آن مثبت شد که حقیقتا زنگ خطری برای استان است.

سارا شاه آبادی افزود: این امر نشان می دهد که ویروس در حال چرخش در استان است و اگر مراقب نباشیم تعداد بسیاری مبتلا می شوند.

معاون فنی مرکز بهداشت استان خاطر نشان کرد:استفاده از ماسک مهمترین عامل پیشگیری از شیوع این ویروس است و مردم باید بدانند که تنها با ماسک و رعایت فاصله اجتماعی و خودداری از حضور در فضاهای سربسته و شلوغ می توان با این ویروس مقابله کرد.

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی افراد پس از انجام واکسیناسیون نسبت به رعایت پروتکل ها بی توجه می شوند این درحالی است که واکسن تنها مقابله موثری با مرگ و میر ناشی از این بیماری دارد و همچنان احتمال ابتلا به این بیماری برای افراد واکسینه شده هم وجود دارد.

شاه آبادی ادامه داد: تمام افراد جامعه تا زمان واکسیناسیون اکثریت جامعه و نیز کاهش فوتی ها و بستری ها ملزم به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی هستند.

وی بیان کرد: نگرانی ما از این است که موج جدید که عمدتا از نوع “دلتا” است موجب افزایش مرگ و میر در میان جوانان شود، چرا که این گروه سنی هنوز واکسینه نشده و نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی بی توجهی بیشتری دارند./ایسنا