مسؤول بهداشت محیط کرمانشاه، از اجرای طرح ویژه نظارت بر نانوایی‌های این شهرستان خبر داد و گفت: برای نانوایی‌هایی که از جوش‌ شیرین یا بلانکیت (جوهر قند) استفاده می‌کنند مجازات‌های سنگینی در نظر گرفته شده است.

بهمن خدادادیان  از اجرای طرح ویژه نظارت بر نانوایی‌های شهرستان کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: در بررسی‌های انجام شده نانوایی‌ها به عنوان یکی از کانون‌های انتشار ویروس کرونا شناسایی شده‌اند به همین منظور در تلاش هستیم با انجام بازدید‌ها و ارائه آموزش‌های لازم، جهت رعایت بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی در این مکان‌ها فرهنگ‌سازی کنیم.

وی ادامه داد: در این طرح ویژه که با محوریت فرمانداری از روز گذشته در حال انجام است از نانوایی‌ها به صورت سرزده در دو نوبت صبح و عصر بازدید می‌شود.

مسؤول بهداشت محیط کرمانشاه تصریح کرد: در این طرح رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در خارج و داخل نانوایی، وزن نان، آرد مصرفی، کیفیت نان و میزان نمک با حضور نمایندگانی از فرمانداری، اداره‌های استاندارد، بهداشت، غله، اصناف و نیروی انتظامی بررسی می‌شود.

وی یادآور شد: پنج تیم کارشناسی ویژه برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده و کار خوبی که در طرح مذکور انجام می‌شود این است که در همان محل، تخلف تعیین تکلیف و در مورد آن تصمیم‌گیری می‌شود.

خدادایان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در بیرون از نانوایی‌ها زیر ۴۰ درصد و در داخل نانوایی‌ها را حدود ۶۵ تا ۷۰ درصد اعلام کرد و گفت: در هر ماه ۴۰ تا ۵۰ نمونه از نانوایی‌های شهر کرمانشاه از نظر میکروبی و شیمیایی گرفته می‌شود و برای متخلفانی که از جوش‌شیرین یا بلانکیت (جوهر قند) استفاده می‌کنند مجازات‌های سنگینی در نظر گرفته شده است./فارس