کرمانشاه-پایگاه خبری طلوع-هوشنگ بازوند با تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس فرهنگ دفاع مقدس می‌تواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کند .

استاندار کرمانشاه در نشست بررسی وضعیت شهرستان‌ها در بحران کرونا و مشکلات ناشی از خشکسالی که با حضور معاونین استاندار، مدیران کل و فرمانداران برگزار شد؛ ، عنوان کرد: دفاع مقدس یک گنجینه بسیار ارزشمند و سرشار از خوبی ها است که با شهادت هزاران جوان این سرزمین به دست آمده است‌.

بازوند گفت:  گفت: امروز کشور گرفتار بحران‌هایی مانند کرونا و تحریم های ظالمانه است و ترویج فرهنگ دفاع مقدس می تواند این تهدیدها را تبدیل به فرصت تبدیل کند.

وی با اشاره به تغییر مدیریت در سطح کشور و استان ها پس از استقرار دولت جدید عنوان کرد: این تغییر مدیریت‌ها نباید خللی در خدمت به مردم ایجاد کند و مدیران و فرمانداران باید تا آخرین لحظه‌، کارها را با جدیت و انگیزه کامل دنبال کنند.

مدیر ارشد استان در ادامه کرونا و خشکسالی را دو چالش جدی در شهرستان ها دانست و گفت: اگر مدیرکلی در مسیر حل مشکلات مردم در حوزه کمبود آب شرب اهمال کند حتما با وی برخورد می کنیم.

وی تاکید کرد: روستایی که آب شرب آن از طریق تانکر تامین می‌شود بی گمان ساکنین آن به فکر مهاجرت خواهد افتاد و این موضوع به توسعه کرمانشاه لطمه می‌زند.

بازوند با اشاره به شرایط دشوار استان در بحران کرونا عنوان کرد: اگر موضوع رعایت پروتکل ها و واکسیناسیون به خوبی انجام نشود کرمانشاه درگیر پیک ششم نیز خواهد شد که بی گمان خسارت ها و هزینه های بسیاری را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به رفتار غیر مسئولانه کسانی که از واکسیناسیون اجتناب می‌کنند؛ عنوان کرد: به زودی بسیاری از خدمات ضروری و روزمره تنها در قبال ارائه کارت واکسن، عرضه خواهد شد.