مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به ورود سامانه بارشی به کرمانشاه از اواخر وقت فردا(۲۵ آذر)، گفت: این موج حدود یک هفته جو استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

فیروز دولتشاهی، اظهار کرد: این سامانه بارشی دارای سه موج بارشی است و تا چهارشنبه هفته آینده( اول دی)کم و بیش جو استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی ادامه داد: موج اول را طی روزهای جمعه و شنبه، موج دوم را یکشنبه و دوشنبه و موج سوم را طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه داریم که هریک از این سه موج یک پیک بارشی هم دارند که پیک اول روز جمعه، پیک دوم روز دوشنبه و پیک سوم روز چهارشنبه رخ خواهد داد.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه میزان بارش این سامانه را برای استان مناسب و حدود ۶۰ تا ۸۰ میلی‌متر ارزیابی و خاطرنشان کرد: البته این در صورتی است که این سامانه بارشی تضعیف نشود.

وی اضافه کرد: احتمال آبگرفتگی معابر خصوصا در روزهایی که پیک بارش را داریم، وجود دارد.

دولتشاهی بارش برف در مناطق سردسیر و گردنه‌های استان را محتمل دانست و تاکید کرد: بعید است برای شهرهای مختلف استان و از جمله شهر کرمانشاه بارش برف داشته باشیم، زیرا این سامانه باعث تعدیل دمای هوا خواهد شد.

وی با بیان اینکه این سامانه تمام نقاط استان را در برمی‌گیرد، یادآور شد: بارش بیشتری را در نیمه شمالی و شرقی استان، شامل شهرستان‌های پاوه، جوانرود، روانسر، ثلاث باباجانی، کرمانشاه، صحنه، کنگاور، سنقر و هرسین انتظار داریم/ایسنا