رئیس اداره سنجش و پایش کیفیت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه جزییات نحوه برگزاری امتحانات دی ماه دانش آموزان استان را اعلام کرد.

نیکزاد محمودی  اظهار کرد: امتحانات دوره‌های تحصیلی متوسطه اول و دوم به شیوه حضوری و براساس آیین‌نامه‌های آموزشی و ارزشیابی مصوب شورای عالی آموزش و پرورش برگزار می‌شود و تنها در شرایطی که مدرسه‌ای به دلیل شیوع بیماری، در وضعیت قرمز کرونایی قرار داشته باشد، به صورت استثنا با تصویب شورای مدرسه و با تأیید اداره آموزش و پرورش، ارزشیابی دانش آموزان آن مدرسه براساس دستورالعمل ارزشیابی پیشرفت تحصیلی در دوره شیوع بیماری کرونا و به صورت غیرحضوری انجام می شود.

محمودی گفت: دانش آموزان کرونا مثبت نیز در صورت توانایی شرکت در امتحانات در یک اتاق ایزوله از آنها امتحان گرفته خواهد شد، اما اگر شرایط شرکت در امتحانات را نداشته باشند غیبت آنها در صورت ارائه نتیجه تست کرونا مثبت و یا گواهی بستری در بیمارستان موجه محسوب و نمره نوبت دوم آنها برای نیمسال اول نیز لحاظ خواهد شد.

محمودی اشاره ای هم به نحوه برگزاری امتحانات دی ماه برای داوطلبان آزاد و آن دسته از دانش آموزان پایه دوازدهم که در خرداد و شهریور موفق به کسب نمره قبولی در برخی دروس نشده‌اند، داشت و گفت: امتحانات این داوطلبان طبق برنامه اعلامی از دوم دی ماه آغاز و با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی به شکل حضوری در حوزه‌های امتحانی برگزار می‌شود.

محمودی اشاره ای هم به توصیفی بودن ارزشیابی پیشرفت تحصیلی تربیتی دانش آموزان مقطع ابتدایی داشت و گفت: ارزشیابی دانش آموزان پایه های اول تا ششم به صورت توصیفی است، لذا احتیاجی به حضور دانش آموزان در مدارس برای شرکت در امتحانات نیست.

وی با بیان اینکه استفاده از ماسک و مایع ضدعفونی، رعایت فاصله ۱.۵ تا دو متری بین دانش آموزان، استفاده از سالن‌های بزرگ برای برگزاری امتحانات و تبادل جریان هوا در محل آزمون ضروری است، تصریح کرد: مدارس استان آمادگی کامل برای برگزاری امتحانات به شکل حضوری با رعایت شیوه نامه های بهداشتی را دارند.

 به گفته محمودی امتحانات دی ماه دانش آموزان از فردا(دوم دی) آغاز و تا ۲۷ دی ماه ادامه خواهد داشت.