ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه از رشد ۹%صادرات کالا طی نه ماهه سال ۱۴۰۰ خبر داد و افزود: یک میلیاردو ۹۴۴ میلیون و ۲۳۲ هزارو ۷۱۸ دلار کالا به وزن ۴ میلیون و ۷۸۹ هزارو ۴۸۳ تن از گمرکات استان کرمانشاه به خارج از کشورصادر شد است . که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از حیث وزن ۲ درصد و از لحاظ ارزش ۹% افزایش داشته است .
بختیار رحمانی پور افزود: ۸۰۲ میلیون و ۹۷۴ هزارو ۵۹۷ دلار با وزن ۱ میلیون و ۹۷۵ هزار و ۹۶۹ تن از کالاهای فوق درگمرکات کرمانشاه، پرویزخان ، خسروی و شوشمی اظهار و صادر شده است.
ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را کاشی و سرامیک، میلگرد و فولاد،محصولات پلاستیکی ، میوه و تره بار و… عنوان نمود .

رشد ۲۸ درصدی واردات کالا از طریق گمرکات استان کرمانشاه

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه در ادامه اشاره ای نیز به آمار ۹ ماهه واردات گمرکات استان داشت و بیان کرد: طی ۹ ماهه سالجاری در مجموع ۵۳ میلیون و ۴۹۷ هزارو ۲۷۸ دلار کالا به وزن ۱۷ هزارو ۸۷۰ تن از طریق گمرکات کرمانشاه ، پرویزخان و خسروی وارد شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۲۸ درصد رشد و از حیث وزن ۱۶ درصد کاهش داشته است .
رحمانی پور افزود: از مجموع کالاهای وارداتی استان ، گمرک کرمانشاه با ۳۲ میلیون و ۱۷۵ هزارو ۹۶۵ دلار کالای وارداتی به وزن ۳ هزارو ۵۱۲ تن ، بیشرین حجم کالاهای وارداتی استان را در نه ماهه سالجاری بخود اختصاص داده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ از لحاظ وزن ۱۰۱ درصد و از حیث ارزش نیز ۱۲۵ درصد رشد داشته است .
ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه در ادامه گفت: در نه ماهه سالجاری به ترتیب از گمرک پرویزخان ۱۷ میلیون و ۸۷۴ هزارو ۵۱۴ دلار کالا به وزن ۱۳ هزارو ۲۵۵ تن و از گمرک خسروی نیز۳ میلیون و ۴۴۶ هزارو ۷۹۹ دلار کالا به وزن یک هزارو ۱۰۳ تن به داخل کشور وارد شده است .
این مسئول عمده کالاهای وارداتی از طریق گمرکات استان کرمانشاه را آلیاژ آلومینیوم، خط تولید کارخانجات ، باتری سیلد اسید ، انواع تایر و …عنوان کرد .
انتهای پیام/رحمانی