مدیربحران و پدافند غیرعامل شهرداری کرمانشاه از نمک پاشی در سطح بیش از ۹۰ درصد معابر اصلی شهر کرمانشاه خبر داد.

احسان احمدی نصر، با اشاره به انجام سه مرحله نمک پاشی در سطح معابر شهر کرمانشاه در دو روز گذشته، گفت: همزمان با شروع بارش ها طی دو روز گذشته نیروهای خدمات شهری جهت نمک پاشی معابر و جلوگیری از ایجاد مشکل برای تردد شهروندان پای کار بودند.

وی افزود: شب گذشته که اوج بارش ها را داشتیم ۲۵۰ نیروی پاکبان تا ساعت پنج صبح امروز (۲۸ دی) در سطح معابر مشغول نمک پاشی بودند.

به گفته احمدی نصر در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد معابر اصلی شهر کرمانشاه نمک پاشی شده است.

مدیربحران و پدافند غیرعامل شهرداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: در مجموع از شب گذشته تا صبح امروز حدود ۱۰۰ تن شن و نمک در سطح معابر اصلی شهر پاشیده شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: شهردار جدید کرمانشاه تنها چند ساعت پس از مراسم معارفه در میدان حضور داشته و فرماندهی میدان را تا پنج صبح برعهده داشت.

احمدی نصری با اشاره به وجود جایگاه های شن و نمک در سطح شهرت، از مردم و بویژه کسبه خواست در این زمینه همکاری کرده  و هر فردی مقابل خانه و یا مغازه خود را شن ریزی و نمک پاشی کند.

مدیربحران و پدافند غیرعامل شهرداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: از امروز صبح(۲۸ دی) علاوه بر ۲۵۰ پاکبان، ۴۰۰ نیروی دیگر شهرداری اضافه شده و مشغول تکاندن درختان هستند که شاخه های آنها بر اثر برف و یخ زدگی سنگین شده است.

وی افزود: همچنین این نیروها در کنار تکاندن درختان مشغول برف روبی پیاده روها و رفع یخ زدگی مسیرهای تردد مردم شهر هستند./ایسنا