نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: آمار بالای بیکاری استان قابل قبول نیست و باید در این خصوص توجه و اهتمام ویژه صورت پذیرد.

 آیت الله «مصطفی علما» سه‌شنبه شب در اولین نشست با استاندار کرمانشاه در خصوص مسایل و مشکلات استان، افزود: اشتغال، ازدواج و مسکن جوانان استان باید اولین اولویت اقدامات دولت و مسوولان باشد و باتوجه به استعدادها، ظرفیت‌ها و نعمت‌های فراوان خدادادی در این استان پهناور، شایسته نیست وضعیت شغل و درآمد برای مردم این دیار بخصوص جوانان نامناسب باشد.

وی اظهار داشت: کرمانشاه از دیرباز محصولات و صنایع دستی ویژه‌ای داشته است که متاسفانه در زمینه شناساندن و تقویت آن ها آنچنان که باید تلاش و همت صورت نگرفته است لذا باید ضمن بررسی دقیق، زمینه‌های تولید، تبلیغ و صادرات این محصولات و صنایع دستی در دستور کار قرار گیرد.

امام جمعه کرمانشاه بیان داشت: کرمانشاه به واسطه داشتن مرزهای مهم و وجود اقوام و مذاهب مختلف در آن از شرایط ویژه ای در کشور برخوردار می باشد و می طلبد در خصوص نهایت استفاده از فرصت های این شرایط و اهمیت ویژه به وضعیت معیشت و درآمد مرزنشینان بخصوص جوانان این مناطق  تدابیر لازم را اندیشید.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تاکید کرد: مناطق حاشیه شهرها و مشکلات مربوط به آنها باید ساماندهی شود و به طور کلی در زمینه های فرهنگی و اجتماعی و تبیین سبک زندگی اسلامی در استان نیاز به کار و برنامه ریزی دقیق می باشد.

همچنین در این دیدار استاندار کرمانشاه نیز گفت: از  هرکسی که قصد کارآفرینی و تولید در این استان را داشته باشد به صورت همه‌جانبه حمایت می کنیم و شرایط استان را برای جذب سرمایه‌گذاری مهیا خواهیم کرد.

«بهمن امیری مقدم» تاکید کرد: باید نیازهای مردم و دستگاه‌های مختلف استان از تولیدات داخل استان تامین شود و صلاح نیست آنچه در استان تولید می‌شود را از خارج از منطقه وارد کنیم./ایرنا