کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه سنقر با دمای ۲۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین نقطه استان کرمانشاه در شب گذشته(۲۸ دی) بود، گفت: انتظار می رود در اکثر نقاط استان دمای هوا امشب بین هفت تا ۱۰ درجه افزایش یابد.

سعید قاسمی ، با اشاره به تداوم برودت هوا در اکثر نواحی استان در شب گذشته، اظهار کرد: سنقر با ۲۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر، اسلام‌آباد غرب با ۱۹ درجه سانتی‌گراد زیر صفر و روانسر با ۱۸ درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین نقاط استان بودند.

وی ادامه داد: دمای شهر کرمانشاه نیز در شب گذشته یازده درجه سانتی‌گراد زیر صفر بود.

رییس پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به موج بارشی که کرمانشاه را تحت تأثیر قرار می‌دهد، عنوان کرد: اولین اثرات این موج افزایش حداقل دمای شبانه امشب خواهد بود که انتظار می رود به طور غالب بین هفت تا ۱۰ درجه در نقاط مختلف استان به ثبت برسد.

قاسمی شروع بارش‌های این موج را از صبح فردا اعلام کرد که تا اواخر وقت ادامه خواهد داشت و یادآور شد: بارش حتی در نواحی گرمسیری هم به صورت برف نمود خواهد کرد.

وی پیک بارش‌ها را مربوط به نواحی غربی استان و خصوصا منطقه اورامانات دانست که نسبتاً سنگین و بین ۳۰ تا ۵۰ سانتی‌متر خواهد بود.

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه از وزش باد نسبتا شدید هم یاد کرد که می‌تواند منجر به کولاک بخصوص در نواحی کوهستانی واقع در غرب استان شود.

قاسمی با بیان اینکه با عبور این موج در روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه مجددا شاهد افت شدید دمای شبانه در سطح استان خواهیم بود، گفت: حداقل دمای شبانه به همین محدوده‌ای که طی دو شب اخیر داشتیم، خواهد رسید./ایسنا