به گزارش خبرنگار طلوع، ستار محمودی قائم مقام وزیر نیرو در جریان بازدید از مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اظهار داشت: خسارت‌های وارده در حوزه آب ۳۰۰ میلیارد تومان و در بخش برق ۱۵۰ میلیارد تومان برآورد شده، و در فاز اول که بخش زیادی از آن انجام شده و بخشهایی در حال انجام است هدف پایداری زیر ساخت‌ها است اما برای برگشتن به وضعیت قبل نیازمند سرمایه‌گذاری و اعتبارات بلند مدت هستیم.

وی اظهار داشت: آب و برق اضطراری در همان ساعت اولیه بحران و روزهای اول وصل شد و پس از آن در روزهای پس از آن مسئولان و مدیران کشوری و استانی دست به دست هم دادند تا با توجه به استانداردهای تعریف شده برق را در اختیار آسیب دیدگان و دستگاه های خدمات رسان بگذارند.

محمودی با اشاره به اینکه آب و برق رسانی به چادر ها باید به میزان و حجم محدود عرضه شود، گفت: به خاطر حفظ امنیت و مشکلات بعدی نمی توانیم حجم زیاد نیروی برق به چادر ها اختصاص دهیم.

وی گفت: همزمان با اسکان دائم در حوزه زیرساختها باید با امکاناتی بیش از گذشته به این منطقه خدمت رسانی شود چراکه در سالهای دفاع مقدس بخش زیادی از این امکانات دچار آسیب شد و نیازمند توسعه بیشتر است.