به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طلوع، چند سالی است که قطع بیمه رانندگان تاکسی مشکلات بسیاری را برای این قشر زحمتکش به وجود آورده است، تعرفه بالای نرخ بیمه آزاد سبب شده تا فشار زیادی به رانندگان تاکسی وارد آید.

قطع بیمه رانندگان تاکسی در حالی است که مهرماه سال ۹۴، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، قطع بیمه رانندگان توسط تامین اجتماعی را غیرقانونی  عنوان کرد و گفته بود که سازمان تامین اجتماعی نباید به بهانه ندادن حق بیمه سهم دولت، بیمه رانندگان تاکسی را قطع کند.

کرمانشاه با وجود مشکلات بسیار در بحث بیکاری، معیشتی، معضلات زیرساخت و زیربنایی اما همچنان در حاشیه قرار دارد، و چند سالی است که رانندگان جدید  از بیمه محروم‌اند و اگرمتقاضی دریافت بیمه باشند باید هزینه‌های آن را به صورت آزاد پرداخت کنند.

 هوشنگ احمدی مسئول روابط عمومی سازمان تاکسیرانی کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار طلوع اظهار داشت: بیمه رانندگان تاکسی از سال ۹۴ تاکنون همچنان بلاتکلیف است.

احمدی گفت: مجموع حق بیمه‌ای که برای راننده تاکسی لحاظ شده ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است و دولت باید ۵۰ درصد این مبلغ را به تامین اجتماعی بپردازد اما چند سالی است که این طرح متوقف شده است.

وی تعداد رانندگان تاکسی در کرمانشاه را ۹۴۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: در حال حاضر پذیرش جدید برای بیمه تاکسی نداریم و رانندگان در صورت تقاضا باید به صورت آزاد برای بیمه اقدام کنند.

احمدی بیان کرد: در خصوص این مشکل بارها با نمایندگان مجلس صحبت و مذاکره کردیم و امیدواریم موضوع از سرگیری بیمه رانندگان تاکسی در مجلس مطرح شود و مورد موافقت دولت و مجلس قرار بگیرد.

وی گفت: با توجه به مشکلات معیشتی و هزینه‌ بالای بیمه، انتظار می‌رود نمایندگان مجلس و دولت عنایتی به این مهم داشته باشند تا مشکل بیمه رانندگان برطرف شود.