جلسه دیدار با اهالی رسانه استان عصر سه شنبه « ششم اردیبهشت ماه» در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه با حضور رئیس بسیج رسانه، معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از اصحاب قلم برگزار شد.

در این جلسه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، پس از شنیدن خواسته‌ها و نظرات خبرنگاران ابراز داشت: انتظارات شما بخشی در اداره ارشاد، بخشی در وزارت خانه و بخشی را قانون حل می‌کند.

علی صفدری افزود: خانه مطبوعات باید مدافع شما باشد، خیلی از این گله ها را باید خانه مطبوعات از طرف شما از ما داشته باشد.

صفدری در ادامه با اشاره به اینکه آیین نامه جدید صندوق هنر در روزهای آینده ابلاغ می شود، از عضویت دو هزار و ١۵٠ نفر در صندوق اعتباری هنر خبر داد و افزود: خواستار افزایش اعضا این صندوق و بهره مندی از تسهیلات آن برای تعداد بیشتری از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه هستیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان رشد چشمگیر اعضا صندوق اعتباری هنر را موجب خرسندی و رضایت خاطر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و افزود: در حوزه قرآن، هنر، فرهنگ و رسانه پیگیر هستیم این اعضا را نیز افزایش دهیم و این افراد می توانند از امکانات، شرایط و تسهیلاتی که در این صندوق وجود دارد، بهره مند شوند.

صفدری با اشاره به اینکه عضویت در صندوق اعتباری هنر دارای شرایط خاصی است، متقاضیان می توانند اگر در فرایند عضویت دچار مشکلی شدند با مراجعه به این اداره جهت راهنمایی مراجعه کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ادامه گفت: ما بانک اطلاعاتی از تعداد خبرنگاران نداریم و حوزه های کاری آنان مشخص نیست، حمایت از رسانه وظیفه ماست و برای ما مهم است که رسانه ای تاچه اندازه دغدغه مردم استان را دارد، اصحاب قلم باید به رسانه قدرت دهند، هر جا هم لازم باشد ما ورود می کنیم.

صفدری در ادامه گفت: شما میزبان این اداره هستند، رسانه‌ها باید تا سطح ملی تقویت شوند. و پیشنهاد خود را برای اقتصاد و معیشت رسانه اعلام کنید./رحمانی