امیری مقدم در ادامه با اشاره به جایگاه والای کارگر در دین اسلام گفت: پیامبر اسلام و فرزندانشان در نخلسان‌ها کار می کردند و حضرت علی(ع) داماد ایشان نیز نخلستان های بسیار را ایجاد و آباد کردند و کار یک امر مقدس و مجاهدت در راه خدا توصیف شده است‌ و کارگران سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی و ستون اصلی برای تولید هستند.

امیری مقدم در ادامه با اشاره به اینکه هر کس روزی حلال برای خانواده اش تهیه کند، مانند یک مجاهد است، گفت: پیشرفت و بهبود در اقتصاد و تولید تنها با کار و تلاش جهادی و شبانه روزی میسر می شود و باید همه با هم برای کرمانشاهی توسعه یافته و پررونق تلاش کنیم، عشق به ایران و کرمانشاه بسترساز توسعه و پیشرفت است و کارگری که وطن، شهر و دیارش را دوست داشته باشد بی‌گمان با تلاشی دو چندان برای توسعه آن کار انجام خواهد داد، مانند شهدا، جانبازان و ایثارگران عزیز که برای دفاع از این آب و خاک از خودگذشتگی کردند.

استاندار تاکید کرد: کرمانشاه را صحیح و خوب معرفی کنید، متأسفانه معرفی نادرست و خلاف واقع از کرمانشاه ضربه‌هایی به تلاش برای جذب سرمایه گذار و مسیر تولید و اشتغال این دیار زده است، سرمایه گذار با معرفی غلط کرمانشاه احساس ناامنی میکند، لازم است همه تلاش کنیم با معرفی چهره زیبای کرمانشاه، بستر حضور اشتغال آفرینان و سرمایه‌گذاران را در این استان فراهم کنیم.

مدیران بومی درد آشنای استان هستند
امیری مقدم در ادامه سخنانش گفت: من به عنوان یک کرمانشاهی به توسعه و پیشرفت شهر و دیارم تعهد دارم و مدیرانی از همین استان را در مدیریت های مختلف به کار گرفته ام« مدیران بومی درد آشنای استان هستند» و برای پیشرفت کرمانشاه و رفع مشکلات استان تلاش کنند.

استاندار در ادامه از سامانه ثبت نام افراد جویای کار سخن گفت و افزود: این سامانه راه اندازی شده تا افراد با هر تخصصی در آن ثبت نام کنند، سرمایه گذاران نیز می توانند با اولویت از این متقاضیان در مجموعه تولیدی خود استفاده کنند.

امیری مقدم آغاز عملیات اجرایی چهار طرح بزرگ صنعتی با ۱۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در کرمانشاه را حرکتی عظیم و تحول آفرین در مسیر اشتغالزایی دانست و افزود: دولت برنامه بزرگ مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها را شروع کرده و همه باید برای اجرای موفق این برنامه در کنار دولت قرار بگیریم.

استاندار در ادامه گفت: ما در این استان شغل پایدار می خواهیم، ما کاشی کرد داریم ولی باید از میبد یزد کاشی صادر کنیم، این زیبنده نیست.

استاندار با اشاره به اینکه تا قاچاق سوخت در استان هست سودش به جیب دلالان می رود، معتقد بود سوخت باید به مرز نشینان داده شود تا صادر کنند و سودش به جیب مرز نشینان برود.
لازم به ذکر است: در پایان مراسم از کارگران نمونه و کارفرمایان موفق استان تجلیل شد./ رحمانی