رییس اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش استان کرمانشاه از ممنوعیت ثبت‌نام پیش از موعد دانش‌آموزان در مدارس خبر داد.

بهمن نریمانی با اشاره به اقدام خودسرانه برخی مدیران مدارس مبنی بر ثبت نام پیش از موعد دانش‎‌آموزان در مدارس، اظهار کرد: هیچ مدرسه ای تا زمان اعلام رسمی آغاز ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس اجازه ندارد دانش‌آموزان را در مدارس پیش‌ثبت‌نام کند.

نریمانی تاکید کرد: مدیران مدارس باید بعد از اعلام نتایج امتحانات نوبت دوم، طبق دستورالعمل‌های مربوط به ثبت‌ نام و رعایت موارد قانونی، اقدام به ثبت‌نام دانش‌آموزان کنند.

رییس اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه با هر نوع پیش ثبت‌نام دانش‌آموزان از سوی مدارس برخورد می‌شود، گفت: خانواده‌ها در صورت مشاهده هرگونه تخلف در مورد پیش‌ثبت‌نام در مدارس دولتی و غیردولتی می‌توانند با  ورود به سایت (http://shekayat.medu.ir/) یا مراجعه حضوری یا تلفنی به اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش استان نسبت به اعلام تخلف اقدام کنند تا اقدامات لازم برای برخورد با متخلفین انجام شود.

وی همچنین دریافت هرگونه وجه در زمان اعلام نتایج و تحویل کارنامه به اولیای دانش آموزان، به غیر از وجه بیمه و کتاب را ممنوع عنوان کرد و افزود: مدیران مدارس حق دریافت وجه از دانش آموزان حین ثبت نام را ندارند.

وی در ادامه اشاره ای هم به موفقیت آموزش و پرورش استان کرمانشاه در حوزه بازرسی و نظارت در کشور داشت و گفت: به دلیل اقدامات خوب صورت گرفته در مدارس استان در حوزه بازرسی و نظارت از زمان حضوری شدن مدارس از ۱۴ فروردین، مجموعه بازرسی و نظارت استان موفق به کسب رتبه دوم بعد از استان فارس شده است.

 در همایشی که ۲۵ اردیبهشت با حضور وزیر آموزش و پرورش در شیراز برگزار شد، از حوزه بازرسی و نظارت آموزش و پرورش استان به عنوان دومین استان برتر کشور تقدیر شد/ایسنا