مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: با توجه به اینکه تخصیص سهمیه سوخت به وانت‌بارها براساس پیمایش ثبت شده در اسناد حمل (بارنامه) صورت می‌گیرد، تمامی رانندگان و مالکین وانت‌بار برای فعالیت در جاده‌های برون شهری باید جهت دریافت بارنامه نسبت به اخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان اقدام کنند.

 فریبرز کرمی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه اظهار کرد: راهداری و حمل و نقل حوزه‌ای گسترده است که با توجه به وظیفه ساماندهی تردد کل ناوگان در راه‌های بین شهری، ساماندهی وانت‌بارها در دستور کار است.

وی با تأکید بر الزام داشتن کارت هوشمند برای وانت‌بارها، گفت: در این راستا انجمن‌های صنفی برای صدور کارت هوشمند با هدف ایمنی تردد و ساماندهی حمل بار در جاده‌های بین شهری استان، فعال هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: رانندگان وانت‌بار برون شهری با در داست داشتن مدارک مثبته (حداقل سن ۲۳ سال، گواهینامه، مدرک پایان دوره ابتدایی یا نهضت سوادآموزی، تصویر شناسنامه، کارت ملی، پایان خدمت یا معافیت، دو قطعه عکس،کارت وسیله نقلیه، ارایه گواهی معاینه فنی مجاز و معتبر، ارایه بیمه نامه شخص ثالث معتبر) به انجمن‌های صنفی سطح استان یا انجمن تخصصی وانت‌بارها در شهر کرمانشاه مراجعه کنند.

وی افزود: این قشر از ناوگان حتما برای هر تردد و سفر باید بارنامه بگیرند چون ارائه سهمیه سوخت با پیمایش و میزان عملکرد ناوگان با توجه به بارنامه خواهد بود.

کرمی ادامه داد: پلیس راه در حال حاضر با وانت‌بارهای فاقد کارت هوشمند برخورد می‌کنند، بنابراین این دسته از رانندگان برای دریافت سوخت و یارانه سوخت و همچنین قانونی بودن فعالیت آن‌ها در راه‌های استان هر چه سریع‌تر برای دریافت کارت هوشمند اقدام کنند./فارس