رضا داودی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه معارفه شد

به گزارش خبرنگار طلوع کرمانشاه: در این مراسم از زحمات و تلاش‌های علیرضا کاکاوند تقدیر و تشکر و رضا داودی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه معرفی شد.

مهندس رضا داودی اظهار کرد: تنش آبی از ماه‌های گذشته در استان کرمانشاه همزمان با سایر نقاط کشور آغاز شده و برای تأمین آب شرب و مدیریت مصرف در فصل تابستان نیازمند برنامه ریزی مناسب هستیم‌.

داودی افزود: ۵۰% جمعیت در شهر کرمانشاه ساکن هستندو با مشکلات کم آبی و افت فشار آب مواجه است.

داودی ادامه داد: در استان کرمانشاه هفت تصفیه خانه فاضلاب در دست اقدام داریم و ۱۶ تصفیه خانه در مدار بهره برداری قرار دارد که امیدواریم با بهره برداری از این هفت تصفیه خانه بتوان وضعیت بخش فاضلاب استان را ساماندهی شود.

مدیر عامل جدید شرکت آب و فاضلاب استان ضمن تقدیر از تلاش‌های پرسنل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در مقاطع زمانی مختلف خصوصاً در زلزله سال ۹۶، گفت: با کمک همکاران در ایام زلزله سرپل‌ذهاب حتی یک مورد ازمایش آلودگی آب گزارش نشد.

این مسوول تاکیدکرد: استان کرمانشاه درگیر جنگ تحمیلی بوده و زیرساخت‌های این استان مانند شبکه جمع آوری فاضلاب با فرسودگی همراه بودنیازمند توجه بیشتر از سایر استانها می باشد.
علیرضا کاکاوند، مدیرعامل پیشین شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در این مراسم،گفت: آبدهی منابع آبی کرمانشاه به دلیل کاهش بارندگی کاهش یافته است، در شرایطی مدیریت شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه را پذیرفتم که شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی با یکدیگر ادغام شدند و مشکلاتی در ادغام این دو شرکت وجود داشت.

کاکاونددر ادامه گفت: دو سال مداوم خشکسالی بی سابقه در استان داشتیم و بر اساس آمارهای هواشناسی اولین استان برای موضوع کاهش بارش‌ها با ۱۸۰ میلیمتر استان کرمانشاه بوده، امسال هم این روند تداوم داشته و نمونه بارز تأثیر آن کاهش آبدهی چشمه‌ها مانند سراب قنبر از ۴۰۰ لیتر بر ثانیه به ۱۶لیتر بر ثانیه مشهود است.
کاکاوند در ادامه گفت: در ابتدای ورود بنده به شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه ۳۷۰ میلیارد تومان بدهی در حوزه عمرانی داشتیم و با محدودیت اعتباری روبه رو بودیم و در نیمه دوم سال ۹۹ نیز با رایزنی‌های صورت گرفته بودجه مناسبی اضافه شد که اعتبارات برای سال ۱۴۰۰ اضافه شد که بیش از یک هزار میلیارد تومان اعتبار طی سال گذشته از بودجه مصوب تخصیص داده شد.

به گفته کاکاوند، جهاد آبرسانی با آغاز به کار دولت سیزدهم در کشور آغاز شدو این اقدام با کمک قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در بسیج سازندگی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) و قرارگاه نجف انجام خواهد گرفت.

کاکاوند از انتقال ۲.۵ متر مکعب آب از سد گاوشان که طی سالیان گذشته در دستور کار قرار گرفت خبر داد و افزود: و به دلیل اعتبارات در زمان مقرر به اتمام نرسیده و فاز اضطراری تصفیه خانه غدیر هم اکنون آماده بهره برداری است و ۷۰% افت فشار و قطعی آب شهر کرمانشاه برطرف می‌شود.
لازم به ذکر است: در پایان مراسم از خدمات علیرضا کاکاوند تقدیر و رضاداودی به عنوان مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه معرفی شد./رحمانی