با ایجاد ۲۰ میلیون درگاه فیبر نوری در کشور تا پایان دولت سیزدهم، ۸۰ درصد خانوار‌های کشور تحت پوشش فیبر نوری قرار خواهند گرفت.

«عیسی زارع‌پور» در حاشیه سفر امروز رئیس‌جمهور و هیئت دولت به کرمانشاه گفت:
طرح فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها همچنین ارائه شبکه و اینترنت بر بستر فیبر نوری، یکی از طرح‌های راهبردی که وزارت ارتباطات دنبال می‌کند.
وی با بیان اینکه اجرای طرح کار بسیار بزرگی است، افزود: اجرای آن نیاز به راه‌اندازی نهضت فیبرکشی در کشور دارد که این امر مستلزم پای‌کار آمدن همه بخش‌های مرتبط است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: ۵ میلیون درگاه فیبر نوری تا پایان سال اجرا می شود.

وی تاکید کرد: کشور به راه‌اندازی نهضت فیبرکشی نیاز دارد.

زارع‌پور با اشاره به هدف‌گذاری ایجاد ۲۰ میلیون درگاه فیبر نوری در کشور تا پایان دولت سیزدهم، گفت: با اجرای این طرح ۸۰ درصد خانوار‌های کشور تحت پوشش فیبر نوری قرار خواهد گرفت. در همین زمینه زیرساخت‌های قانونی لازم نیز فراهم شده است.

وزیر ارتباطات درباره برنامه‌های این وزارت برای استان کرمانشاه نیز گفت: یک ماه و نیم پیش از ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری، ۹ میلیون پورت فیبر نوری برای ۹ اپراتور تبدیل به تعهد شد، از این تعداد یکی از اپراتور‌هایی که کار آن نهایی شد، برای استان کرمانشاه بود که کار خود را شروع کرده است.

وی تأکید کرد: تا پایان سال ۵ میلیون پورت از ۲۰ میلیون پورت در کل کشور اجرایی خواهد شد که در حال حاضر حدود ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار پورت محقق شده است، این امر سرعت شبکه را حتی تا ۱۰۰ برابر بالاتر خواهد برد.