بهمن امیری مقدم در جلسه شورای اداری استان در روز گذشته؛ با حضور رئیس جمهور ، از ظرفیت‌های متعدد کرمانشاه در حوزه‌های مختلف یاد کرد و افزود: با وجود همه ظرفیت‌هایی که داریم متاسفانه کرمانشاه طی ۵۰ سال اخیر همواره درگیر بیکاری بوده و روند آن نیز افزایشی بوده است.

وی راهکار اصلی کمک به رفع مشکل بیکاری استان کرمانشاه را تشکیل قرارگاه ملی رفع معضل بیکاری دانست و تاکید کرد: این قرارگاه باید با نظارت رئیس جمهور تشکیل شود و از همه ظرفیت‌هایی که در حوزه های گردشگری، صنعت، کشاورزی و … داریم برای کمک به بیکاری استان استفاده شود.

تامین اعتبار برای تکمیل راه آهن غرب کشور تا خسروی خواسته دیگر استاندار کرمانشاه از رئیس جمهور بود و ادامه داد: تکمیل این راه آهن برای توسعه اقتصادی، رونق صادرات و واردات و تردد زوار عتبات عالیات بسیار مهم است.

توسعه فرودگاه کرمانشاه و همچنین صدور مجوز و تامین اعتبار برای احداث یک فرودگاه در منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین خواسته دیگر امیری مقدم از رئیس جمهور بود.

وی سپس به معضل ریزگردها که کرمانشاه را به شدت درگیر کرده اشاره کرد و یادآور شد: اختصاص بودجه برای مهار ریزگردها و همچنین توجه به مباحث فراملی آن از طریق وزارت امور خارجه را تقاضا داریم.

استاندار کرمانشاه به بیان چند پیشنهاد و خواسته دیگر از رئیس جمهور پرداخت که یکی از مهمترین آنها اجرایی شدن مصوبات سفر مقام معظم رهبری بود که یازده سال از آنها می‌گذرد و باید هرچه زودتر تعیین تکلیف شوند.

وی همچنین خواستار تامین مالی و آغاز عملیات اجرایی پروژه پترو پالایش آناهیتا شد و تاکید کرد: این پروژه از مصوبات سفر مقام معظم رهبری بوده و می‌تواند برای ۱۰ هزار نفر اشتغالزایی داشته باشد.

امیری مقدم اضافه کرد: تقاضا داریم تسهیلات بانکی برای خروج این پروژه از رکود در نظر گرفته شود.

استاندار کرمانشاه بر لزوم اجرایی شدن هرچه زودتر منطقه آزاد تجاری قصرشیرین هم تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه مجوز عبور زوار عتبات عالیات از مرز خسروی صادر شده، عنوان کرد: تقاضا داریم این مرز به صورت ۲۴ ساعته و برای تمام ایام سال برای تردد به عراق باز باشد.

تامین اعتبار برای زیرساخت‌های سه مرز شیخ صله، شوشمی و سومار، تکمیل سامانه‌ گرمسیری، تعیین تکلیف سامانه سردسیری و کمک به رونق تولیدات کشاورزی از دیگر خواسته‌های استاندار کرمانشاه از رئیس جمهور بود

وی با بیان اینکه بازسازی ساختمان‌های اداری مناطق زلزله زده سرپل ذهاب نیز باید هرچه زودتر تکمیل و تسهیلاتی برای این منظور در نظر گرفته شود، عنوان کرد: برای تکمیل این ساختمان‌ها ۱۶۵۰ میلیارد تومان نیاز داریم.