معاون اجرایی رئیس جمهور از اختصاص تسهیلات بانکی و تأمین زمین برای ۲۷۰۰۰ واحد شهری و روستایی در کرمانشاه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری طلوع کرمانشاه-«سید صولت مرتضوی» معاون اجرایی رئیس جمهور در بیست و هشتمین سفر استانی رئیس جمهور به کرمانشاه و در شورای اداری استان کرمانشاه که شامگاه پنجشنبه در سالن جلسات استانداری برگزار شد، گفت: باتوجه به کارشناسی هایی که در سطح ملی و استانی انجام شد و بررسی مزیت‌های نسبی استان کرمانشاه در حوزه‌های مختلف توافقات لازم بین ۲۰۰ دستگاه اجرایی و ۳۲ دستگاه و سازمان در استان کرمانشاه به عمل آمد.

وی افزود: عمده‌ این توافقات در موضوعات زیربنایی، بهداشت و درمان، فرهنگی و اجتماعی و رفاهی، آب و خاک و کشاورزی و اشتغال و سایر موارد بود.
معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده در حوزه اقتصادی، اظهار کرد: در حوزه اقتصادی در مجموع ۹۲ طرح بزرگ و کوچک با تسهیلاتی بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان تأمین اعتبار شد.

مرتضوی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها صورت گرفته در کام نخست باید طرح‌های راکد از رکود خارج شده و سایر طرح‌های در حال اجرا نیز به ظرفیت اسمی برسند و در نهایت امر برای خارج شدن از مشکل بیکاری و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های قابل اجرا در استان را عملیاتی‌تر دنبال شود.

وی با بیان جمع‌بندی‌های خود در تخصیص اعتبارات استانی در حوزه‌های مربوطه، ادامه داد: در حوزه‌ی عمرانی برای تکمیل و تجهیز ۹ بیمارستان و ۷۱ پروژه‌ بهداشتی و درمانی، در حوزه‌ی راه و راه آهن، مبالغی بالغ بر چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است که در بازه‌ زمانی مشخص پرداخت خواهد شد.

معاون اجرایی رئیس جمهور ادامه داد: تصمیم‌گیری برای تکمیل طرح‌های آموزشی، بهداشتی و زیرساختی استان کرمانشاه، از محل رسالت اجتماعی وزارت نفت با اعتباری نزدیک به یک هزار میلیارد تومان، تسریع در اجرای طرح‌های نفتی و پتروشیمی در استان کرمانشاه از سوی وزارت نفت، اختصاص تسهیلات بانکی و تأمین زمین برای ۲۴ هزار واحد شهری و سه هزار واحد روستایی، اختصاص ۲ هزار و ۲۷۳ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای ازدواج جوانان در نظر گرفته شده است.

همچنین برای تأمین منابع و تسهیلات مورد نیاز برای کمک به اشتغال محرومین و مددجویان و تسهیلات مسکن بالغ بر یک هزار و ۳۰ میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات نظر گرفته شده است.

مرتضوی در پایان از مشارکت نهادهای حاکمیتی برای توسعه بیشتر استان گفت و افزود: از طرح‌های مناسب در حوزه‌های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و کمیته‌ی امداد امام خمینی طی این سفر حمایت‌ها انجام می‌گیرد تا به مراحل اجرایی برسند.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه پالایشگاه و سایر طرح ها و طرح گرمسیری در ایلام دستورات موکدی صادر شد که اگرچه پروژه فعال است اما با کمبود منابع مواجه است.