معاون مرکز بهداشت استان کرمانشاه از آغاز موج هفتم کرونا در استان خبر داد و افزود: در چند روز اخیر شاهد افزایش چشمگیر مبتلایان و بستری‌ها هستیم و نیاز است در این شرایط افراد هرچه سریعتر برای تزریق دز چهارم واکسن اقدام کنند.

دکتر سارا شاه آبادی ، با اشاره به خیز دوباره کرونا در کشور و استان گفت: در حال حاضر بسیاری کشورهای جهان شاهد اوج گیری دوباره کرونا هستند و از چند روز اخیر این بیماری مجددا در کشور ما نیز سیر صعودی به خود گرفته است.

وی افزود: در استان کرمانشاه هم از چند روز گذشته شاهد افزایش مبتلایان و بستری های این بیماری هستیم که نگران کننده است.

وی افزود: در چند روز اخیر بطور میانگین از مجموع تست های گرفته شده ۳۷ تا ۵۰ درصد مثبت می شود و این درحالیست که در دو سه هفته گذشته تنها جواب ۱۰ درصد تست های گرفته شده مثبت می شد که نشان از افزایش حدود ۳۰ تا ۴۰ درصدی دارد.

شاه آبادی خاطرنشان کرد: تعداد بستری ها هم در روزهای اخیر از روزانه دو تا سه مورد به ۴۲ مورد در روز گذشته رسیده است.

این مسئول گفت: همه این موارد نشان از ورود کشور و استان به موج هفتم کرونا دارد و همه باید مجددا رعایت پروتکل های بهداشتی را با جدیت بیشتری در دستورکار قرار دهند.

معاون مرکز بهداشت استان کرمانشاه با تاکید بر استفاده از ماسک بویژه در فضاهای بسته گفت: افراد باید فاصله اجتماعی با سایر افراد را به ویژه در اماکن شلوغ رعایت کنند.

شاه آبادی بر تزریق دوز سوم و چهارم واکسن کرونا هم تاکید کرد و افزود:: افراد باید هرچه سریعتر برای تزریق واکسن مراجعه کنند و این کار را به تاخیر نیدازند.

وی افزود: افراد باید از هم اکنون که در ابتدای این موج قرار داریم نسبت به تزریق واکسن اقدام کرده تا ایمنی لازم در بدن آنها ایجاد شود.

معاون مرکز بهداشت استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در حال حاضر روزانه ۱۵۰۰ نفر برای تزریق واکسن مراجعه می کنند که کمتر از انتظار ماست و همه افراد باید سریعتر در این زمینه اقدام کنند.