رییس حوزه هنری استان کرمانشاه از منتفی شدن راه اندازی سینما خودرویی خبر داد و افزود: در تلاشیم تا پایان سال پردیس سینمایی “پیروزی” را کلنگ زنی کنیم.

افشین آزادی، با اشاره به پیگیری راه اندازی سینما خودرویی در محل سینما پیروزی گفت: با توجه به اینکه زمین سینما پیروزی فعلا بلااستفاده مانده، تلاش کردیم تا زمان شروع ساخت پردیس سینمایی، بتوانیم از زمین سینما به عنوان “سینما خودرویی” استفاده کنیم.

وی افزود: با پیگیری های صورت گرفته متوجه شدیم ضوابط و شرایط سختی برای راه اندازی این نوع سینما وجود دارد، بنابراین عملا نتوانستیم مجوز راه اندازی این سینما را دریافت کنیم.

آزادی از رایزنی با سرمایه گذار جدید برای حضور در پروژه ساخت پردیس سینمایی” پیروزی” خبر داد و افزود: خوشبختانه سرمایه گذار پای کار است و توافقات نهایی در حال انجام است.

وی افزود: قرار است سرمایه گذار پروپزال نهایی طرح را ارائه کرده و بتوانیم کارهای حقوقی آن را به پایان رسانده و وارد مرحله اجرایی شویم.

رییس حوزه هنری استان کرمانشاه با بیان اینکه با توجه به نوسانات قیمت فعلا نمی توان رقم دقیق سرمایه گذاری این پروژه را اعلام کرد و گفت: امیدواریم تا پایان سال کلنگ این پروژه زمین زده شده و عملیات اجرایی آن آغاز شود.

آزادی با اشاره به نیاز شهر کرمانشاه به این پردیس سینمایی، گفت: در بسیاری استان ها، استانداری و شهرداری و شورای شهر در این زمینه حامی هستند، اما متاسفانه در استان کرمانشاه مسئولین دغدغه ای نسبت به حوزه فرهنگ ندارند.

وی افزود: در حال حاضر درخواست ما از بحث کمک های اعتباری گذاشته و تنها توقع ما این است که نهادی مانند شهرداری در بحث مجوزها و تراکم و … همکاری کند/ایسنا