سرهنگ سعید بهشتی‌راد «معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه» با اشاره به اینکه در آستانه ماه محرم هستیم اظهار کرد: باید فلسفه ماه محرم و عاشورای امام حسین (ع) درک شود.

سرهنگ بهشتی راد، کلمات در محفل‌های روضه خوانی برای مردم را قابل لمس دانست و افزود: با تمام وجود باید تلاش کنیم در مسیر اهل بیت (ع) قدم بر داریم و در این مسیر ثابت قدم باشیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت نبی اکرم (ص)، در ادامه به فلسفه روز مباهله پرداخت و بیان داشت: روز مباهله روزی است که پیامبر اسلام (ص) مولا علی (ع) را نفس خود نامیده است.

در ادامه ارسلان یاوری «رئیس کانون مداحان استان کرمانشاه از فعالیت بیش از هزار و ۸۰۰ مداح و ستایشگر اهل بیت (ع) در استان کرمانشاه خبر داد و افزود: به علت شیوع ویروس کرونا طی دوسال گذشته ماه محرم به طور محدود برگزار شد، امسال قصد داریم مراسمات ماه محرم همانند سال‌های قبل از کرونا فعالیت پُر شوری همزمان با سراسر کشور داشته باشند و این کانون قصد دارد در زمینه اقدامات فرهنگی، مداحی، تبلیغی، ستایشگری و شاعری اهل بیت (ع) به مردم خدمت ویژه ارائه دهد.

یاوری در ادامه گفت: ۳۰ مداح در شهرها و روستاهای محروم امسال به امر مداحی می‌پردازند و هیأت‌های که نیاز به مداح داشته باشند می توانند با مراجعه به سازمان تبلیغات استان کرمانشاه در خواست مداح داشته باشند تا آنها مداح معرفی شود.

این مسوول از طراحی کارت شناسایی برای مداحان استان خبر داد و افزود: بر اساس چارت سازمانی طراحی شده، کارت شناسایی بعد از ماه محرم به مداحان خواهر و برادر ارائه می‌شود.

لازم به ذکر است: مداحی این محفل نورانی را، سرهنگ پاسدار«حاج مصطفی توکلی» با همراهی حاضرین در مراسم اجرا کردند./ رحمانی