مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از اجرای طرح های در دست اقدام این شرکت در شهر کرمانشاه و رفع مشکل افت فشار و قطعی آب در مناطق جنوب و جنوب غربی این شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، “رضا داودی” ضمن بیان این خبر، گفت: با توجه به آبرسانی از سد گاوشان به شهر کرمانشاه و تقویت فشار آب شبکه در این شهر پروژه خط بین مخازن چمن به مخزن جمهوری به طول ۲ هزار و ۴۰۰متر و ساخت یک باب ایستگاه پمپاژ با ظرفیت پمپاژ ۴۰۰ لیتر آب در ثانیه آغاز شد.

 وی از پیش بینی اتمام این پروژه تا پایان شهریور ماه سال جاری خبر داد و افزود: با بهره برداری از این پروژه مشکل افت فشار آب مناطق تحت پوشش این مخازن که شامل شهرک های واقع در جنوب و جنوب غرب شهر کرمانشاه است، مرتفع خواهد شد.

داودی در پایان به دیگر طرح های در دست اقدام شرکت آبفا استان در شهر کرمانشاه اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: این طرح ها با افزایش ظرفیت تولید آب و ایجاد زیرساخت ها لازم موجب تقویت آب بین حوزه ای، توزیع عادلانه و مناسب آب در سطح شهر کرمانشاه خواهند شد و قطعاً با اجرای این پروژه ها در تابستان سال آینده شاهد تنش آبی در این شهر نخواهیم بود.