عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه با اشاره به اینکه کرمانشاه نمایشگاه وحدت اقوام و مذاهب است، گفت: کرمانشاه استان خاص کشور در عرصه فرهنگی است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شهرداری کرمانشاه، مهندس هاشم درویشی عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه در نشست صمیمانه با سرمایه‌گذاران کشوری و کرمانشاهیان مقیم تهران در سالن همایش های برج میلاد تهران اظهار داشت: شهدا، جانبازان و رزمندگان دفاع مقدس در امنیت امروز میهن اسلامی نقش مهمی دارند و جا دارد امروز از همه زحمات دلاورمردان عملیات غرور آفرین مرصاد تشکر و قدردانی کرد.

وی افزود: آبادانی کرمانشاه با حضور سرمایه‌گذاران دلسوز رقم خواهد خورد.

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه با اشاره به نامگذاری ۵مرداد به نام روز ملی کرمانشاه، تصریح کرد: ای کاش مردم کرمانشاه این افتخار را داشتند که در این روز خدمت مقام معظم رهبری برسند.

وی ادامه داد: کرمانشاه سرزمین فرصت‌هاست و این مساله در وحدت بین اقوام و مذاهب به خوبی قابل مشاهده است.

مهندس درویشی خاطرنشان کرد: کرمانشاه را می‌توان استان خاص کشور در عرصه فرهنگ معرفی کرد.

وی با اشاره به ویژگی برجسته مقاومت مردم کرمانشاه، گفت: مقاومت در برابر دشمنان تا دندان مسلح نمایش ظرفیت وحدت قومی در کرمانشاه بود.

درویشی با بیان اینکه کرمانشاه در حوزه دفاع مقدس نیز ظرفیت‌های بیشماری دارد، گفت: باید از ظرفیت گردشگری دفاع مقدس در کرمانشاه به نحو احسن استفاده شود.

وی ادامه داد: کرمانشاه با سبقه هفت هزار ساله شهر نشینی آغوشش را برای حضور سرمایه‌گذاران باز کرده است.

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه اظهار داشت: وضعیت و جایگاه فعلی کرمانشاه در شاخص‌های فلاکت و بیکاری شایسته این دیار نیست.

وی با اشاره به ظرفیت بزرگ مرزی در استان کرمانشاه برای سرمایه‌گذاری، گفت: با سرمایه‌گذاری درست می‌توان سهم قابل توجهی از صادرات و واردات را به مردم شریف کرمانشاه اختصاص داد.

مهندس درویشی افزود: کرمانشاه دروازه اتصال ۴ کشور منطقه است.

وی آب و هوای چهار فصل استان کرمانشاه را ظرفیت دیگر سرمایه‌گذاری در کرمانشاه معرفی کرد.