به گزارش خبرنگارطلوع کرمانشاه: امیر یوسف قربانی « فرمانده هوانیروز ارتش » در این مراسم ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین علیه، تبریک روز ملی کرمانشاه، اظهار کرد: مردم کرمانشاه در هشت سال دفاع مقدس دین بزرگی به گردن مردم دارند.
امیر قربانی افزود: امروز اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه و دنیا زبانزد تمام تحلیلگران و پژوهشگران نظامی است.

وی در ادامه گفت: امروز در دنیا اگر تحولی می خواهد اتفاق بیفتد نقش بی‌بدیل نیروهای جمهوری اسلامی ایران تأثیر گذار است.

امیر قربانی در ادامه با اشاره به طراحی های سازمان جاسوسی، تاکید کرد: ما معتقدیم مقام معظم رهبری، نایب امام زمان است، مگر می شود سازمان های جاسوسی می نشینند، طراحی می کنند به جمهوری اسلامی ایران آسیب برسانند، میبینیم به حمدالله پیش نمی برند.

فرمانده هوانیروز ارتش با اشاره به چهل و چهار سال تحریم و نفوذ بیگانگان و فتنه هایی که علیه کشور شد و هر کدام در نوع خود سنگین بود، گفت: بحمدالله امروز از فرهنگ شهادت شهید سلیمانی، صیاد شیرازی و…. رویشها داریم که رویشهای انقلاب هستند و نقش جمهوری اسلامی در تحولات بین‌المللی و منطقه اثر گذار است.

امیر قربانی در ادامه سخنانش بالگردهای هوانیروز را همردیف با بالگرد های ناب دنیا دانست و افزود: هوانیروز ۳۰ استان را در کشور پوشش هوایی می دهد و توانسته طی حدود دو سال بالغ بر ۲۰۰۰ نفر را از مرگ حتمی نجات دهد.

وی در ادامه، گفت: اقتدار نیروهای مسلح امروز در آیات قرآن است و ما باید آماده باشیم و قدرت بازدارندگی حفظ شود، این قدرت امروز به واسطه یک فرمانده فهیم و نایب امام زمان است و از قرآن سرچشمه می گیرد و ارتش انقلابی ناوگان هوایی خاورمیانه است و قدرت بسیار بازدارندگی در کشور وجود دارد.

مرصاد پایان هشت سال دفاع مقدس بود

فرمانده هوانیروز ارتش خاطر نشان کرد: مرصاد پایان هشت سال دفاع مقدس بود، هوانیروز در قبل از انقلاب هم انقلابی بود، اعلامیه های امام خمینی (ره) را از نجف به ایران می‌آورد و این خود سندی بر انقلابی بودن هوانیروز است.


در ادامه، سرهنگ خلبان رحیم عینی« فرمانده پایگاه یکم هوانیروز کرمانشاه: ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبداله الحسین (ع) ، و خیر مقدم به مدعوین، اظهار کرد: با امکاناتی که در اختیار پایگاه قرار گرفته تمام سعی و تلاش ما این است محیط کار و زندگی برای همکاران مناسب باشد.

سرهنگ عینی افزود: تمام مناقصه ها انجام شده، زیبا سازی محوطه انجام شده و تا چند روز آینده نصب چهار آسانسور در چهار بلوک منازل سازمانی انجام میشود، همه تلاش اینه امسال تحت هیچ شرایطی قطعی آب و برق در پایگاه و منازل سازمانی نداشته باشیم.

فرمانده هوانیروز کرمانشاه در ادامه از فروشگاه ارزاق عمومی برای همکاران خبر داد و افزود: راه اندازی یک باب نانوایی سنگکی را در پایگاه داریم و در بحث تعاونی مسکن بیستون و سیمرغ نیز اقدامات خوبی شده است.

وی در خاتمه سخنانش از شش هکتار زمین برای مسکن شخصی همکاران خبر داد.

لازم به ذکر است: در پایان مراسم از دست اندرکاران ارتقاء توان هوانیروز تقدیر شد و بالگرد های بازسازی شده به پرواز در آمدند./ مهین رحمانی