سرهنگ عینی، با اشاره به نصب سامانه دید در شب در بالگردهای هوانیروز گفت: اکنون می‌توانیم به صورت شبانه‌روزی، تمامی مأموریت‌های محوله را انجام، رصد و پایش مرزی را بدرستی به منصه ظهور برسانیم.

وی با بیان این که در حال حاضر، تمامی بالگردهای هوانیروز قادر به انجام هرگونه ماموریتی هستند، اظهار کرد: متخصصان توانمند هوانیروز نمی‌گذارند هیچ بالگردی زمین‌گیر شود و همه آن‌ها را به چرخه این ناوگان در می آورند و در حوزه بازآمد بالگردهای هوانیروز، به توانمندی بالایی رسیده‌ایم.

فرمانده پایگاه یکم هوانیروز کرمانشاه در ادامه گفت: این پایگاه، از پنج قرارگاه عملیاتی غرب نزاجا، نجف اشرف سپاه پاسداران، شهید شهرام فر، حمزه سیدالشهدا و لشکر ۲۸ کردستان پشتیبانی می‌کند و در حوزه مردم‌یاری نیز با سه فروند بالگرد به استان‌های لرستان، همدان، ایلام، کرمانشاه و کردستان خدمت رسانی می‌کند.

سرهنگ عینی با اشاره به بیانات فرمانده کل ارتش که عملکرد هوانیروز را در ماموریت‌های محوله، ممتاز دانست، عنوان کرد: در زلزله سرپل ذهاب، در یک روز ۱۸۰ ساعت پرواز با ۳۰ فروند بالگرد ۲۱۴ داشتیم و ۱۳۵۰ مصدوم را جابه‌جا کردیم.

وی در پایان سخنانش با بیان این که هر کجا که در راستای صیانت از آرمان‌های جمهوری اسلامی ایران است، هوانیروز حضور فعال و پررنگ دارد، خاطر نشان کرد: هوانیروز در ۴۰ سال گذشته، عملکرد شایسته‌ای از خود به جا گذاشته و از جمله آن می‌توان به این موضوع اشاره کرد که در هشت سال دفاع مقدس، هوانیروز در تمامی عملیات‌ها حضور داشته است./ رحمانی