رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: ساده انگاری و عدم توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی، عبور از پیک هفتم بیماری کرونا را دشوار می سازد.

دکتر قباد محمدی اظهار کرد:در حال حاضر کشور وارد پیک هفتم کرونا شده و در استان کرمانشاه نیز به شدت روند بستری و ابتلای به این بیماری افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: تفاوت عمده این پیک با پیک های قبلی بیماری در این است که اهمیت و توجه مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک و تزریق واکسن بسیار کم شده  و ساده انگاری مردم عبور از این پیک را دشوار خواهد ساخت.

محمدی عنوان کرد: متاسفانه شاهدیم که مردم بدون رعایت پروتکل های بهداشتی در اجتماعات حضور می یابند و در صورت داشتن علائم جهت انجام تست مراجعه نکرده و حتی خود درمانی می کنند و تنها در صورتی به بیمارستان مراجعه می کنند که بیماری به مرحله حاد برسد و حال بیمار وخیم باشد.

وی افزود: در این شرایط باید در حوزه بهداشت و به ویژه واکسیناسیون برنامه های جدیدی را در راستای مهار کرونا اجرا کنیم، از جمله پیگیری افرادی که شش ماه از تزریق واکسن آنها گذشته و باید به صورت فعال با حضور در درب منازل و پیگیری تلفنی با سرعت بیشتری واکسیناسیون انجام شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین با اشاره به افزایش تعداد بستری ها به ویژه تعداد موارد بستری در ICU گفت: اکنون تعداد موارد بستری در اثر ابتلا به کرونا در بیمارستانهای استان به بیش از ۱۵۰ نفر رسیده است.

وی افزود:در حال حاضر بیمارستان فارابی بیشترین تعداد موارد بستری کرونایی را دارد و در بیمارستانهای امام رضا(ع) و امام خمینی(ره) نیز باید تخت های بستری کرونایی را افزایش دهیم و در هر یک از این بیمارستانها یک بخش دیگر برای بستری بیماران کرونایی در نظر گرفته شود.

محمدی عنوان کرد: باید تعداد ۱۰ تخت هم به بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی اختصاص داد تا در اختیار بیماران کرونایی قرار گیرد و توجه شود هیچ کودک بیماری پشت درهای بیمارستان نماند.

وی همچنین خواستار این شد که با توجه به افزایش تعداد موارد بستری، هر یک از بیمارستانهای غیر دانشگاهی از جمله بیمارستانهای امام حسین(ع)، ۵۲۰ ارتش، حضرت ابالفضل(ع) و شهدا هر کدام یک بخش خود را به درمان بیماران کرونایی اختصاص دهند.

محمدی بر تعمیر دستگاه های اکسیژن ساز در اسرع وقت نیز تاکید کرد و گفت: اکسیژن مورد نیاز بیمارستان امام رضا(ع) باید ظرف چند روز آینده توسط معاونت غذا و دارو تامین گردد/ایسنا