دکتر احمد وحیدی گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته از ظرفیت‌های مناسب مرز خسروی در ایام اربعین و همچنین در حوزه تجارت، به خوبی استفاده نشده است.

 وزیر کشور در نشست ستاد اربعین استان که با حضور معاون امنیتی وزارت کشور، استاندار کرمانشاه، نماینده شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب، مدیران و فرماندهان نظامی و انتظامی در پایانه مسافری خسروی قصرشیرین برگزار شد؛ عنوان کرد: یکی از دغدغه های جدی رئیس جمهور برگزاری باشکوه‌تر، بهتر و ایمن تر آیین اربعین است و اینکه بستری فراهم شود تا قشر ضعیف جامعه هم بتوانند در این آیین باشکوه‌ در کربلا حضور یابند.

وی عنوان کرد: متاسفانه طی این سال‌ها به شکل مناسبی از ظرفیت های مرز خسروی برای تردد زوار حسینی در ایام اربعین استفاده نشده است.

دکتر وحیدی افزود: امیدوارم با تلاش هایی زیادی که انجام شده، امسال بتوانیم از ظرفیت این مرز به شکل مناسب تری استفاده کنیم.

وی تردد زوار از این مرز را برای فضای استان کرمانشاه معنویت آفرین خواند و گفت: البته کرمانشاه از قدیم الایام محل عبور زوار بوده و امسال هم بسترهای لازم برای عبور ایمن و راحت زوار فراهم می شود.

رییس ستاد اربعین کشور تاکید کرد: در فاصله باقی مانده تا ایام اربعین مدیریت استان باید با یک برنامه ریزی مناسب آخرین هماهنگی‌ها و آمادگی های لازم را در دستگاه های خدمات رسان ایجاد کند تا در زمان حضور جمعیت زوار، شاهد مشکل خاصی نباشیم.

وی تاکید کرد: اگر روند عبور زوار از مرز خسروی در روزهای اول به خوبی انجام شود بی گمان شاهد حضور حجم زیادی از تردد از این مرز خواهیم بود.

دکتر وحیدی برپایی آیین عزاداری امام حسین‌ علیه السلام توسط مردم اهل حق و اهل سنت در استان کرمانشاه را یک سنت بسیار زیبا توصیف کرد و گفت: این جلوه های زیبای معنویت عاشورایی باید در قالب فیلم برای همگان به نمایش گذاشته شود/فارس