مدیر کل دفتر بازرسی مدیریت عملکرد و امورحقوقی استانداری کرمانشاه گفت: نامه‌های مردمی در سفر رییس جمهور به کرمانشاه در حال بررسی است و روزانه نزدیک به ۵ هزار نامه، به ادارت مربوطه ارجاع داده می‌شود.

 حجت‌الاسلام عبدالله عزیزی مدیر کل دفتر بازرسی مدیریت عملکرد و امورحقوقی استانداری کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران درباره روند بررسی نامه‌ها و پاسخگویی به مطالبات مردمی در سفر رییس جمهور به استان، اظهار کرد: رییس جمهور در بیست و هشتمین سفر استانی خود روز پنجشنبه ۲۳ تیرماه امسال همراه با اعضای کابینه به کرمانشاه سفر کرد.

وی ادامه داد: حدود ۱۵۵ هزار تماس و نامه مردمی در مراکز ارتباطی مردمی دریافت شد. کمیته امداد امام خمینی (ره)، وزارت راه و شهرسازی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و وزارت آموزش و پرورش پنج دستگاهی بودند که به ترتیب بیشترین مراجعات مردمی و ثبت درخواست‌ها را داشتند.

*مهم‌ترین درخواست کرمانشاهی‌ها از رییس جمهور چه بود؟

مدیرکل دفتر بازرسی مدیریت عملکرد و امورحقوقی استانداری کرمانشاه با اشاره به موضوع فراوانی نامه‌های، تصریح کرد: ۳۶ هزار ۱۰۳ مورد از نامه‌ها در استان در خصوص تسهیلات قرض‌الحسنه ضروری و اشتغال بوده که خوشبختانه با پیگیری استاندار این امر تحقق پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در این رابطه پنج بانک عامل استان از جمله ملی، ملت، صادرات، رفاه و تجارت مسؤول پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه و اشتغال شدند. این اعتبارات از نهاد ریاست جمهور تأمین می‌شود و هیچ بانکی حق ندارد نسبت به نامه‌های ارجاعی از سوی دفتر بازرسی استانداری، بی‌توجه باشد.

عزیزی دیگر موضوع را در رابطه با کمک‌های بلاعوض عنوان کرد و افزود: دستگاه‌های حمایتی همچون کمیته امداد و بهزیستی متولی پرداخت بلاعوض به آن دسته از هم‌استانی‌ها شده‌اند که زیر پوشش این دستگاه‌های حمایتی هستند و آن دسته که زیر پوشش نیستند از طریق سایر دستگاه‌ها با استفاده از کمک‌ها نهاد ریاست جمهوری به آن‌ها، پرداخت می‌شود.

وی اظهار کرد: موضوع بعد فراوانی نامه‌ها در بحث دارو و درمان بوده که دانشگاه علوم پزشکی متولی آن است و نامه‌ها به این دانشگاه ارجاع داده می‌شود.

عزیزی یادآور شد: نامه‌های مردمی در سفر رئیس جمهور به کرمانشاه در حال بررسی است و روزانه نزدیک به ۵ هزار نامه از طریق اداره کل بازرسی استانداری و سامانه دولت(۱۱۱)، به ادارات مربوطه ارجاع داده می‌شود.

مدیرکل دفتر بازرسی مدیریت عملکرد و امورحقوقی استانداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: براساس تأکیدات استاندار، حتی یک نامه از نامه‌های مردم بی پاسخ نخواهد ماند، هم استانی‌ها صبور باشند و مطمئن باشند یک نامه بی‌پاسخ نمی‌ماند/فارس