رئیس پلیس پیشگیری استان کرمانشاه به مناسبت بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید و به منظور ارتقای آگاهی والدین و دانش آموزان و جلوگیری از جرائم و آسیب های اجتماعی تو صیه های ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “فرزاد اکبری” اظهار داشت: والدین باید فرزندان خود را نسبت به شناخت آسیب های اجتماعی که بعضاً بصورت نا آگاهانه دامنگیر آنها می شود توجیه و ضمن آموزش های لازم همواره به توصیه های پلیس توجه واهتمام داشته باشند.

وی افزود: یکی از نکاتی که باید مورد تاکید قرار گیرد این است که به فرزندان خود بیاموزند که با غریبه ها گرم نگیرند و اگر غریبه ای او را به جای خلوت دعوت کرد از رفتن خودداری و آنها را در جریان بگذارند.

سرهنگ اکبری یادآوری کرد: پدرها و مادرها هرگز فرزند خود را با اشیاء قیمتی و پول زیاد به مدارس اعزام نکنند و تلفن و آدرس محل سکونت را نیز به فرزندانشان بیاموزند.
این مقام انتظامی ادامه

داد: والدین از سرویسی برای حمل و نقل فرزند خود استفاده کنند که مورد تایید آموزش و پرورش قرار گرفته باشد و حتما تحقیق لازم در خصوص سلامت عمومی راننده سرویس مدرسه و سایر افرادی که با فرزند شما در ارتباط هستند به عمل آورند.

وی تصریح کرد: اولیا باید به فرزند خود بیاموزند که با کسی درگیر نشوند حتی اگر مورد توهین یا فحاشی قرار گرفتند، اما در اولین فرصت موضوع را با آنها مطرح و اولیا نیز با مسوولان مدرسه در میان بگذارند.

سرهنگ اکبری همچنین با اشاره به لزوم مراقبت والدین بر روابط اجتماعی فرزند خود و توجه دادن انها به آسیب های اجتماعی نظیر مواد مخدر، انتخاب دوستان ناباب و… یادآور شد: موضوع مهم دیگر توصیه به فرزندان در خصوص رعایت کامل مسائل بهداشتی با توجه به ویروس کروناست.