به گزارش خبرنگار طلوع، امید قادری امروز در جلسه ای که با محوریت برگزاری پنجمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولان زاگرس برگزار شد، گفت: این جشنواره با مشارکت بهزیستی استان و معاونت امور توانبخشی و همکاری بهزیستی استان‌های همدان، لرستان، ایلام و کردستان طی یکم تا چهارم دی ماه امسال برگزار می‌شود.

وی «معلولین و برابرسازی فرصت ها در تمامی عرصه های اجتماعی، آموزشی، فرهنگی، هنری»، «ارتقاء سطح آگاهی عمومی و تغییر نگرش منفی نسبت به افراد دارای معلولیت»، «درونی سازی الگوهای رفتاراخلاقی، رشد دیدگاه همدلی وارزش های مثبت فرهنگی» و «تشویق به آفرینش هنری و افزایش همکاری میان هنرمندان تئاتر و معلولین علاقمند به هنر نمایش» را از محورهای این جشنواره نام برد.

قادری گفت: بخش های صحنه ای، خیابانی و محیطی، کودک و نوجوان و مسابقه نمایشنامه نویسی در این جشنواره نیز برگزار میشود و تاکنون ۱۲۸ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که از این تعداد ۶۳ اثر بازبینی شده و ۱۰ اثر آن خیابانی است.

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه در ادامه اشاره ای به آمار آسیب دیدگان زلزله اخیر داشت و افزود: تا امروز ۱۱۸ معلول شناسایی شدند که از این تعداد ۱۸ نفر قطع نخاع شده و ۲ نفر بر اثر شدت جراحت جان خود را از دست دادند.

وی گفت: ۱۳ کودک بر اثر زلزله بی سرپرست شدند ، ۳۴ زن نیز همسران خود را در این حادثه از دست دادند. تاکنون نیز ۱۱۱ نفر بی سرپرست را تحت پوشش قرار دادیم.