به گزارش خبرنگار طلوع؛ علی اصغر پیوندی امروز در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس سرشماری به عمل آمده برای ۵۰ هزار نفر در مناطق زلزله زده دفترچه امدادی صادر شده است و اقلام ۷۲ ساعته و یک ماهه نیز بین آسیب دیدگان توزیع کرده شده و مرحله دوم سبد یک ماهه به زودی توزیع خواهد شد.

پیوندی افزود: مردم حدود ۵۵ میلیارد تومان به شماره ها حسابهایی که هلال احمر اعلام کرده واریز کردند و ۲۰ هزار تن اقلام تغذیه ای به ارزش ۷۰ میلیارد تومان را به پایگاههای هلال احمر اهدا کردند.

وی گفت: اهدای ۵ میلیون تومان از محل کمک های مردمی به سرپرست خانواده ها در برنامه ما قرار دارد که بعد از اربعین درگذشتگان این حادثه این کار عملی خواهد شد، به خانواده هایی که طی این مدت خداوند به آنها فرزندی اهدا کرده ۵ میلیون تومان اهدا میشود.

پیوندی با بیان اینکه توزیع اقلام ضروری مانند فرش، یخچال و تلویزیون با استفاده از کمک های مردمی تا عید نوروز عملیاتی میشود، گفت: در این حادثه ۸ هزار مجروح در همان ساعات اولیه از زیر آوار خارج و توسط ۱۰ فروند بالگرد انتقال داده شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: حدود ۱۲۰ میلیارد تومان اقلام امدادی شامل چراغ والور، چادر، پتو و… از طرف هلال احمر تقدیم مردم منطقه حادثه دیده شده است.