آرش رضایی شهردار کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار طلوع، اظهار داشت: با توجه به بحرانهای شدید مالی که در شهرداریهای کشور با آن مواجهیم و شهرداری کرمانشاه نیز از این امر مستنثنی نیست، طبعاً بخشی از این فشار متوجه پرسنل سختکوش و عزیز شهرداری شده است .

وی افزود: در این مدت تمام تلاشمان را بکاربسته ایم تا بتوانیم با توجه به فشار مالی که بر کلیت شهرداری وارد می شود بخشی که بار آن بر دوش پرسنل شهرداری است را مهار کنیم و در شرایط سخت و حساس این معادله را به نفع پرسنل تغییر داده ایم.

شهردار کرمانشاه تصریح کرد: این بدین معناست که آنچه را که پرسنل مدیریت شهری از بحران مالی درک کرده اند بخش کوچکی از بحرانی است که شهرداری تحمل می کند و از این بابت از همکاران عزیزم عذرخواهی می کنم.

مهندس آرش رضایی با بیان اینکه برای جبران هزینه های جاری شهرداری و شرکت های طرف قرارداد شهرداری که به امورات مختلف می پردازد و نیز حق پایان کار بازنشستگان عزیز که سالیان سال عمری را جهت خدمت به شهروندان سپری کرده اند و به دلیل بحران های مالی حقوق خود را به شکل مناسبی دریافت نمی کنند گفت: همانند هر شهرداری کلانشهر نیازمند دریافت تسهیلات بانکی جهت جبران کسری های درآمدی هستیم و متاسفانه ۲ سال است که این شهرداری از استفاده از این خدمات محروم است.

وی تاکید کرد: تمام تلاشمان را بکار گرفته ایم که انشاالله بتوانیم هزینه ها و منابع مورد نیاز برای تامین هزینه های نگهداشت شهر را تهیه کنیم .

مهندس آرش رضایی تصریح کرد: از همه دوستانی که در این امر می توانند به ما کمک کنند خصوصاً نمایندگان شورای اسلامی شهر و مسئولین ارشد استان تقاضاداریم دراین شرایط بحرانی در کنار مجموعه مدیریت شهری باشد.

شهردار کرمانشاه افزود: شهرداری کرمانشاه در سالجاری بنا به دلایل متعدد ۹ ماه است که روال منظمی از نظر برگزاری جلسات شورا و اخذ مصوباتی که میتواند در این شرایط حساس و بحرانی کمک کند نداشه ایم .

وی گفت: البته اخیراً با پیگیری نمایندگان شورای اسلامی شهر خوشبختانه جلسات بصورت منظم دنبال می شود و امیدوارم این فضای تعامل و همدلی همچنان ادامه داشته باشد و در جوی صمیمی و همکاری تمامی دست اندرکاران حوزه مدیریت شهری بتوانیم مشکلاتی که قابل حل هستند را مرتفع سازیم .