شهرام نادری  با اشاره به برگزاری ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز، اظهار کرد: این جشنواره در کرمانشاه هم همزمان با سراسر و از ۱۸ تا ۲۴ شهریور به مدت هفت روز برگزار خواهد شد.

وی مکان اکران فیلم‌های جشنواره را سینما فرهنگ کرمانشاه عنوان کرد و ادامه داد: هر سه سالن سینما از ساعت هشت صبح تا ۲۳ شب در اختیار اکران فیلم‌های جشنواره خواهد بود.

دبیر استانی جشنواره فلیم سبز در کرمانشاه اکران همه فیلم‌ها را رایگان دانست و خاطرنشان کرد: عموم مردم می‌توانند از فیلم‌های جشنواره بازدید کنند، اما سانس‌‎های ویژه‌ای هم برای اقشار خاص از جمله بازنشستگان، دانش آموزان، بسیجیان و … در نظر گرفته شده است.

به گفته نادری، جشنواره فیلم سبز علاوه بر کرمانشاه در چهار شهرستان جوانرود، دالاهو، کنگاور و سنقر نیز برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۲۱۵۷ اثر در بخش‌های مختلف به  دبیر خانه جشنواره رسیده است،  افزود: علاوه بر هنرمندان کشورمان که ۱۲۴۸ اثر داشتند، هنرمندان کشورهای چین، ایالات متحده آمریکا، مکزیک، ترکیه، ایتالیا، آلمان، اکوادور، لهستان، کره جنوبی و روسیه بیشترین آثار ارسالی را به دبیرخانه دارند.

نادری معتقد است، ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران بزرگترین رویداد فرهنگی حفظ محیط زیست در منطقه خاورمیانه است که بصورت همزمان در سراسر کشور و در بیش از ۱۸۰ مرکز اکران می‌شود.

دبیر استانی جشنواره فیلم سبز در کرمانشاه هدف از برپایی این جشنواره را نهادینه کردن فرهنگ حفظ محیط زیست بین مردم دانست. / ایسنا